top of page

14. kolo extraligy mužov:

VK Prievidza - TJ Spartak Myjava 3:0 (23, 15, 16)

75 min, rozhodovali: Mokrý, Daruľa, 500 divákov.

Prievidza: Paez 2, Piňerua 16, Rodriguez 10, Vlk 10, Száraz 8, J. Hukel 9, libero Kubš. Tréner: R. Kašša.

Myjava: Sládeček 2, Mlčuch 11, Malina 8, Mračko 10, R. Nemec 5, Durec 6, libero Vydarený (Konc 1, Pokopec 0). Tréner: M. Májek.

 

Zápas začali lepšie Myjavčania,. ale len do stavu 5:6. potom domáci výborným podaním otočili skóre a prakticky celý prvý set viedli. Prišlo aj ich zaváhanie, veď Myjava z 24:19 dokázala znížiť na 24:23, ale Martin Vlk rozhodol o prvom sete pre domácich. V druhom sete sa hralo vyrovnane do polovice setu, potom Prievidza pridala a set s prehľadom skončil na 15. S rozhodujúcim setom mávajú Prievidžania problém, ale tentoraz od začiatku do konca mali set pod kontrolou a nepustili súpera k ničomu.

 

Roman Kašša, tréner Prievidze: "Chalani podali bojovný kolektívny výkon, diváci nás za to odmenili a to nás hnalo dopredu, všetko sa odvíjalo od nášho výborného podania, a pokrok vidím aj na hre v  poli, pochytali sme aj ťažké lopty a predovšetkým dnes sme sa vyvarovali chýb."

Martin Májek, tréner Myjavy: "Domáci boli jednoznačne lepší, na servise nám narobili veľa problémov, čo je ich doména , s čím sme si nevedeli poradiť. Škoda koncovky prvého setu, kde sme sa dotiahli a keby sme prvý set vyhrali, možno by to vyzeralo inak. V druhom sete sa dostali do laufu a to už ťažko potom...."


 

12. kolo extraligy mužov:

VK KDS Šport Košice - TJ Spartak Myjava 0:3 (-15, -23, -20)  
75 min, rozhodovali: Tiňo a Sluk, 300 divákov.
Košice: Maroš Sopko 1, Vokál 8, Savio 10, Škvarek 6, R. Németh 6, Kríž 4, libero Haky (Nagy 1). Hrajúci tréner: R. Škvarek.
Myjava: Sládeček 5, Mlčuch 15, Malina 5, R. Nemec 9, Mračko 12, Durec 5, libero Vydarený). Tréner: M. Májek.


 

Volejbalisti Myjavy hneď v prvom sete potvrdili rolu favorita bez ťažkostí. Prvé dva sety mali jednoznačný priebeh a hostia vyhrali bez väčšieho zaváhania.. V treťom sete sa domácim darilo držať s hosťami krok, bod po bode až do stavu 17:17, ale hostia si výhru v sete i celom zápase bez zdramatizovania udržali. Domáci Košičania tentokrát nezvládli záver a ani v treťom sete sa im nepodarilo zvrátiť stretnutie tak , ako to predviedli v Myjave. V tomto zápase sa jednoznačne presadil favorit.


 

Radoslav Škvarek, hrajúci tréner Košíc: "Som sklamaný z tohto zápasu ako z výsledku, tak hlavne z našej hernej aktivity. Myslím, že v mužstve chýba akési chcenie – chtíč, V Myjave sme tiež prehrávali dva nula na sety, ale v mužstve sa prejavila skúsenosť a ´chtíč´ a zápas sa poriadne zdramatizoval. Dnes nám to chýbalo, akoby nehrali skúsení hráči, ale 20-ročná mládež. Musíme sa poriadne porozprávať, som rád, že mi v tom už pomôže aj Palo Barlík, ktorý je síce zranený, ale pomáha mi na lavičke a už aj v tréningovom procese."

Martin Májek, tréner Myjavy: "Do Košíc sme si prišli pre víťazstvo. Chceli sme sa vyvarovať chýb, ktoré sme urobili v domácom zápase. Dnes tí, čo doma sklamali, potvrdili svoju kvalitu. Som rád, že máme z Košíc tri body, boli sme jednoznačne lepší.."


 

Prvý zápas 2. kola Vyzývacieho pohára volejbalistov:

VK Spartak Myjava - Maliye Milli Piyango ANKARA (Tur.) 1:3 (-17, -21, 26, -18) 105 minút, rozhodovali Pucher (Tur.) a Sek (Poľ.), 850 divákov.

Myjava: M. Sládeček 3, Mlčuch 14, R. Nemec 7, Malina 9, Mračko 14, Durec 8 (libero Vydarený, Konc, Kraisl, Pokopec). Tréner: M. Májek.

Ankara: Yilmaz 3, Bidak 8, Husaj 19, Hascan 9, Kapfer 10, Van Den Dries 21 (libero Tokgoz, Kapan, Kidoglu 1). Tréner: J. Milenkoski.


 

Volejbalisti TJ Spartak Myjava prehrali v prvom zápase 2. kola Challenge Cupu s tureckým klubom Maliye Milli Piyango Ankara 1:3. S favoritom duelu sa Myjavčania držali a dokázali vo výbornej atmosfére zobrať silným Turkom set. V Myjave sa európsky pohár hral po dlhých 13 rokoch a hoci Spartak prehral a má malé šance na postup, bojovným výkonom divákov potešil a hráči si vyslúžili potlesk. Odveta v Ankare je na programe 19. novembra.


 

"S favorizovanými Turkami sme nemali veľké oči. Dôležité je, že zápas zaplnil halu a myslím si, že divákov nesklamal. Hrali sme na hranici maxima. Podali sme veľmi solídny výkon, zásluhou ktorého sme uhrali tretí set. Keby sme lepšie podávali, tak sme mohli získať aj viac," povedal tréner Martin Májek pre Denník Šport.


 

Do decembrového šestnásťfinále Vyzývacieho pohára postúpia mužstvá s vyšším počtom bodov po absolvovaní oboch zápasov. Tím si za víťazstvo 3:0 alebo 3:1 pripíše tri body, zdolaný so žiadnym alebo jedným setom na konte nezíska ani jeden bod. Výhra 3:2 je ohodnotená dvoma bodmi, prehra rovnakým výsledkom znamená pre neúspešné mužstvo jeden bod. V prípade zhodného počtu bodov oboch tímov rozhodne o postupujúcom "zlatý set" do 15 bodov, ktorý odohrajú bezprostredne po skončení odvetného duelu.


 

Fotogaléria zo zápasu Myjava - Ankara


 

11. kolo extraligy mužov:

TJ Spartak Myjava - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (16, 19, 19)

75 min, rozhodovali: B. Kováč a Schimpl, 150 divákov.

Myjava: Sládeček 7, Mlčuch 15, Malina 7, R. Nemec 10, Mračko 7, Durec 2, libero Vydarený (Kraisl 4, Valo 0, Watzka 0, Pokopec 2). Tréner: M. Májek.

S. Ľubovňa: S. Lampart 3, Malachovský 7, Fecko 5, Lacek 3, Buvalič 2, Matušovský 6, libero Medrzyk (Boháč 1, Folvarčík 0). Tréner: J. Senko.


 

Domáci v tomto stretnutí zaznamenali povinné tri body. Hostia zo Starej Ľubovne držali krok s Myjavčanmi len v úvodoch jednotlivých setov.


 

Martin Májek, tréner Myjavy: "Máme tri body a pozitívne sme sa naladili pred pohárovým stretnutím. Pozitívum je, že mladí striedajúci hráči vydržali na ihrisku až do konca stretnutia."

Ján Senko, tréner S. Ľubovne: "Urobili sme veľa nevynútených chýb a domáci boli lepší vo všetkých herných činnostiach. Gratulujem súperovi k víťazstvu."


 

10. kolo extraligy mužov:

VK Ekonóm SPU Nitra - TJ Spartak Myjava 1:3 (22, -21,-19, -28)

106 min, rozhodovali: Pivarček a Sarka, 150 divákov.

Nitra: Porubský 4, Sťahuliak 17, Ludha 12, Marciš 6, Galandák 6, Hoďák 9, libero Turis (Petrík 0, Mečiar 1, Mikušovič 5, Hláčik 0, Valent 0). Tréner: M. Henček.

Myjava: Sládeček 6, Mlčuch 27, Malina 10, R. Nemec 13, Mračko 14, Durec 6, libero Vydarený (Konc 0, Pokopec 0). Tréner: M. Májek.


 

Diváci videli v sobotu v hale SPU výborný volejbal. Nitrania začali veľmi dobre a po dramatickom priebehu prvého setu sa ujali vedenia. Podobne veľmi vyrovnane sa odvíjala aj druhá časť, no s rozdielnym koncom, kedy Myjava vyrovnala na 1:1 a vo svoj prospech rozhodla aj tretí set, v ktorom domáci poľavili z tempa. K svojej hre sa Nitra vrátila vo štvrtej časti, ale napokon vo veľmi dramatickej koncovke, kedy mala k dispozícii aj niekoľko setbalov, skúsenejšej Myjave podľahla.


 

Marek Henček, tréner Nitry: "Myslím si, že až na tretí set, kedy sme nehrali dobre, sme predvádzali dobrý volejbal. Škoda záveru štvrtého setu, v ktorom sme mali štyri alebo päť setbalov a nezvládli sme ho. Zrejme je to dané aj tým, že máme mladé mužstvo a chlapci ešte nie sú tak vyhraní, aby zvládli aj takéto koncovky. Aj napriek tomu sme hrali dobre a myslím si, že dnes sme mali na to, aby sme Myjavu porazili.“

Martin Májek, tréner Myjavy: "Z našej strany upracované víťazstvo, spokojný som len so ziskom troch bodov. Zo začiatku sme Nitru nedokázali pritlačiť podaním, čo nám komplikovalo situáciu pri bránení. Domáci po dobrom príjme veľmi dobre útočili, zatiaľ čo my sme robili veľa vlastných chýb."

 

 

 

9. kolo extraligy mužov:

COP Trenčín - TJ Spartak Myjava 1:3 (-19, 27, -15,-26)

115 min, rozhodovali: Hodoň a Mokrý
Trenčín: Stratený 2, J. Mikula 5, Petráš 20, Tarabus 4, Jančura 16, Ondrovič 9, liberá Kyšeľa a T. Patúc (Firkaľ 5, Barták 1, J. Kováč 0, Rak 0). Tréner: M. Palgut.

Myjava: Sládeček 3, Mlčuch 19, Malina 20, R. Nemec 8, Mračko 22, Durec 7, libero Vydarený (Konc 0, Pokopec 0). Tréner: M. Májek.
 

Myjava potvrdila úlohu favorita, aj keď sa na víťazstvo natrápila. Mladí Trenčania stále bez Gavendu a Krajčoviča vyhrali koncovku druhého setu a vyrovnali na 1:1. V treťom mali navrch skúsenejší hostia, v štvrtom sa išlo opäť do tesnej koncovky. Duel ukončil blokom najviac bodujúci hráč Myjavy Josef Mlčuch.
 

Miroslav Palgut, tréner Trenčína: "V zápase sme dominovali na bloku, odohrali sme dva veľmi dobré a vyrovnané sety. Druhý sme vyhrali, ale štvrtý žiaľ nie, hoci sme mali setbaly. V závere zápasu nám chýbala skúsenosť, ktorá bola na súperovej strane."

Martin Májek, tréner Myjavy: "Dosiahli sme povinné víťazstvo, nepodali sme žiadny ohurujúci výkon. Našou nie prílišnou disciplínou sme dovolili domácim, aby sa dostali do dvoch koncoviek. Jednu sme nezvládli, druhú áno a to je tak jediné, čo ma na dnešnom výkone teší."
 

Fotogaléria zo zápasu Myjava - Nitra
 

8. kolo extraligy mužov (predohrávka):

Spartak VKP Komárno - TJ Spartak Myjava 3:0 (24, 12, 14) 83 min, rozhodovali: Juráček a Tiršel, 250 divákov.

Komárno: Hollý 2, Horník 5, Hinduliak 4, A. Patúc 19, Kišš 14, Pělucha 5, libero Ľ. Nemec (Demčák 0, Demeter 8, Z. Németh 0, M. Patúc 0). Tréner: D. Oravec.

Myjava: Sládeček 0, Mlčuch 14, R. Nemec 8, Malina 4, Mračko 5, Durec 2, libero Vydarený (Konc 0, Valo 0, Pokopec 1). Tréner: M. Májek.
 

Domáci najprv otočili z 0:2 na 5:2 pri podaní Pěluchu a potom viedli aj 12:7. Hostia sa prvýkrát dostali do vedenia za stavu 17:16, no v dramatickom závere najprv viedla Myjava 20:18, no Komárno otočilo na 22:20, aby po šťastnej koncovke využili domáci svoj druhý setbal a získali dôležitý prvý set. Aj druhý začali lepšie domáci a vytvorili si náskok 7:2, no hostia ešte vystrčili rožky a upravili na 10:12 z ich pohľadu. Na podaní Kišša však Komárno získalo sedem bodov za sebou a jednoznačne doviedli aj druhý set do víťazného konca. V tom treťom si spočiatku Komárno udržovali mierny náskok, napríklad viedli 9:7 a potom odskočilo na 13:8, rozhodujúci okamih nastal po získaní vedenia 19:12 a vo vynikajúcej atmosfére pred početnou diváckou kulisou Spartak VKP Komárno získalo cenný skalp súpera na nulu. 

Daniel Oravec, tréner Komárna: "Vedeli sme, že Myjava bude po štvrtkovom víťazstve nad Humenným na koni, chlapci si budú veriť a ak sme chceli uspieť, museli sme dobre podávať a prihrávať. V prvom sete sa nám to nedarilo, nevedeli sme súpera zatlačiť, Myjava dobre útočila, no nakoniec sme ho v šťastnej koncovke získali my. Od druhého setu sme začali lepšie podávať, dobre brániť na sieti a až na pár drobných chýb sme set dotiahli do víťazného konca. A tretí sa tiež niesol v podobnom duchu, čiže súper nemal šancu bodovať po našej dobrej hre v poli a kvalitným útokom.“

Richard Nemec, blokár Myjavy: „Ťažko sa mi vyjadruje k tomuto zápasu, lebo sme hrali zle. Za túto prehru si môžeme sami. Komárno sme dostali na koňa našou hlúpou hrou, navyše nás súper vôbec ničím neprekvapil."
 

8. kolo extraligy mužov (predohrávka):
 

Volejbalisti VO TJ Spartak Myjava vyhrali v televíznej predohrávke 8. kola extraligy mužov nad obhajcom titulu ŠK Chemes Humenné 3:1. Myjavčania prerušili dvojzápasovú sériu prehier, na druhej strane Humenné prehralo prvýkrát po piatich zápasoch.


TJ Spartak Myjava - ŠK Chemes Humenné 3:1 (22, -24, 23, 22)
120 min, rozhodovali: B. Kováč a Viktoríni-Lisá, 250 divákov.
Myjava: Sládeček 3, Mlčuch 24, Malina 9, Mračko 14, R. Nemec 9, Durec 3, libero Vydarený (Konc 0, Pokopec 0). Tréner: M. Májek.
Humenné: Soták 1, Mlynarčík 20, Javorčík 15, Mizerák 4, Kašper 9, Jakubov 8, libero Boldy (Pavelka 0, J. Hriňák 4, Leškanič 0). Tréner: R. Vlkolinský.
 

Diváci na Myjave videli zaujímavý volejbal. Domáci už tradične dobre začali a ujali sa vedenia 1:0 na sety. V druhom opäť poľavili a v koncovke si nechali ujsť vedenie. Keď to už znovu vyzeralo, že domáci nedotiahnu dobre rozbehnutý zápas dokázali sa skoncentrovať a v dvoch nasledujúcich koncovkách dokázali stretnutie dotiahnuť do víťazného konca.

Martin Májek, tréner Myjavy: "Dnes sme konečne dokázali vydržať v taktike,  s ktorou sme išli do zápasu. Až na niekoľko zaváhaní sme boli koncentrovaní a odvážni v koncovkách."

Richard Vlkolinský, tréner Humenného: "Domáci vyhrali zaslúžene, dobre podávali a tým na skomplikovali útok. Celý zápas sme nedokázali kvalitne podávať. Na obidvoch stranách sa vyskytlo niekoľko zbytočných chýb a my sme ich urobili viac." 

Fotogaléria zo zápasu Myjava - Humenné
 

6. kolo extraligy mužov:

TJ Spartak Myjava - VK MIRAD PU Prešov 2:3 (12, 21, -15, -15, -11)
120 min, rozhodovali: Královič a Sarka, 250 divákov.
Myjava: Sládeček 4, Mlčuch 18, Malina 11, Mračko 16, R. Nemec 9, Durec 5, libero Vydarený (Kraisl 0, Konc 0, Valo 0, Watzka 0, Pokopec 1). Tréner: M. Májek.
Prešov: Feňo 1, Lux 14, M. Sopko st. 24, Červeň 6, Faron 4, Hudák 0, libero T. Lampart (Macko 9, Drobňák 14, Závacký 0, Rajduga 0). Tréner: Ľ. Šalata.
 

Domáci začali výborne. Vychádzalo im všetko od podania cez útok aj obranu a zaslúžene sa ujali  vedenia 2:0 na sety. Do tretieho setu nastúpil Prešov so zmenenou zostavou a tento ťah trénerovi hostí vyšiel. Striedajúci hráči priniesli do hry nový impulz, Prešovčania začali výborne podávať a následne aj brániť. Štvrtý a piaty set získali jednoznačne pre seba. V piatom sete to bolo zo začiatku vyrovnané, ale koncovku opäť zvládli lepšie hostia.
 

Martin Májek, tréner Myjavy: "Dva sety sme hrali výborne. Prešov nebol vo svojej koži. V treťom sete sa na podaní chytil Sopko a strhol so sebou celé družstvo.  My sme už potom nedokázali nájsť recept na rozbehnutého súpera."

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: "Myjavčania nás zaskočili dobrým podaním k čomu sme my pridali vlastné chyby. Potom mi vyšli striedania a začali sme výrazne lepšie podávať. Podarili sa nám dôležité bodové lopty a to nás dostalo na koňa."
 

4. kolo extraligy mužov:

VK Slávia Svidník - TJ Spartak Myjava 0:3 (-15, -19, -22)

80 min, rozhodovali: Servický a Čunočka, 500 divákov.

Svidník: Kasperkevič 2, Kuchárik 13, Ščerba 4, Labík 0, Čupka 1, Skasko 6, libero Vitko (Jurko 0, Mikula 5, Lamanec 1, Krivka 3). Tréner: P. Tholt.

Myjava: Sládeček 0, Mlčuch 12, Malina 6, Mračko 9, Nemec 9, Durec 4, libero Vydarený (Kraisl 0, Konc 0, Valo 0, Pokopec 0). Tréner: M. Májek.
 
 

Volejbalisti Myjavy potvrdili úlohu papierového favorita bez väčších ťažkostí. Domáci viedli v celom zápase iba raz, v treťom sete, no po prvom technickom time už zverenci trénera M. Májeka držali opraty pevne vo svojich rukách a duel doviedli do víťazného konca bez toho, aby priebeh dramatizovali. Pre prvé dva sety platí, že Myjava si rýchlo vypracovala komfortný náskok a pohodu vo svojich radoch premenila na hladké vedenie 2:0. Domáci hrýzli iba v úvode tretieho setu, kedy viedli 5:1 a 8:5, ale viac v tomto stretnutí zo seba nedostali. V závere sa síce Svidníčania pokúšali hosťom sťažiť cestu za víťazstvom, keď z 15:19 stiahli na 21:22, no hráči Spartaka mali záver pod kontrolou.  V drese Myjavy sa do Svidníka vrátil bývalý smečiar Slávie Marek Malina, ktorý bol pod Duklou pri jej všetkých doterajších úspechoch, ale bývalých spoluhráčov nešetril, pretože v prvom sete im nastrieľal tri esá a napr. v druhom de  jstve potiahol na servise od stavu 5:7 päť podaní.
 

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Myjava nás predčila vo všetkých herných činnostiach, najmä na servise a v prihrávke. Kým my sme ich v domácom prostredí nevedeli pritlačiť podaním, na druhej strane sme si aj ľahšie lopty zo strany Spartaka nedokázali prihrať. Predovšetkým v prvých dvoch setoch Myjavčania ťažili z toho, že vo svojich radoch majú hráčov, ktorí vedia veľmi dobre servovať. Problém bol v tom, že sme ich prvý servis neotočili a následne si hráči súpera začali viac veriť. Snažil som sa ich série prerušovať oddchovými časmi, ale v týchto momentoch ťažili zo svojich skúsenosti a nenechali sa vyviesť z rytmu."
 

Martin Májek, tréner Myjavy: "Po štvrtkovej domácej prehre s Prievidzou sme dnes chceli vyhrať a som rád, že sa nám to podarilo, lebo sme sa potrebovali dostať do tempa. Najmä v prvých dvoch setoch sme ťažili z toho, že sme veľmi dobre podávali a následne bránili. Domáci nemali až tak dobrú pozíciu na útok, čo sme aj využili v náš prospech. Pokiaľ bola možnosť, snažil som sa dať priestor našim mladým hráčom. Hoci striedania do istej miery narušia rytmus mužstva, čo sa ukázalo v treťom sete, kedy i domáci viac zariskovali, v koncovke sme si vývoj zápasu postrážili."
 

5. kolo extraligy mužov (predohrávka):

TJ Spartak Myjava - VK Prievidza 1:3 (17, -23, -18, -22)

120 min, rozhodovali: M. Sarka a Juráček, 250 divákov.

Myjava: Sládeček 1, Mlčuch 20, Malina 10, Mračko 14, Nemec 7, Durec 7, libero Vydarený (Konc 0, Valo 0, Pokopec 1). Tréner: M. Májek.

Prievidza: Paez 4, Piňerua 29, Rodriguez 5, Vlk 6, Száraz 6, Halanda 13, libero Kubš (Frajt 0, Michalec 2, J. Hukel 1). Tréner: R. Kašša.
 

Domáci začali veľmi dobre a s prehľadom získali prvý set. V druhom sa družstvá ťahali bod po bode až do koncovky, ktorú lepšie zvládli hostia. Potom už Prievidžania získali kontrolu nad stretnutím, dobre podávali a trpezlivo získavali dostatočný náskok v treťom aj štvrtom sete.
 

Martin Májek, tréner Myjavy: "Táto prehra ma mrzí najmä preto, že sme mali stretnutie dobre rozohrané. Prvé dva sety sme dodržiavali pokyny, ale nezvládli sme koncovku druhého setu. Potom sme stratili koncentráciu a už sme rozbehnutým hosťom nedokázali vzdorovať."

Roman Kašša, tréner Prievidze: "Gratulujem svojim chlapcom k víťazstvu. Dôležitá bola úspešná koncovka druhého setu, po ktorom sme už prevzali kontrolu nad stretnutím."
 

3. kolo extraligy mužov:

TJ Spartak Myjava - VK KDS Šport Košice 3:2 (23, 21, -21, -22, 19)  

150 min, rozhodovali: Malík a Daruľa, 250 divákov.
Myjava: Sládeček 2, Mlčúch 38, Malina 12, Mračko 17, R. Nemec 16, Durec 7, libero Vydarený (Kraisl 0, Konc 1, Pokopec 2). Tréner: M. Májek.
Košice: Maroš Sopko 6, Vokál 23, Savio 19, Škvarek 3, R. Németh 14, Kríž 13, libero Haky. Hrajúci tréner: R. Škvarek.

Na Myjave sa odohralo dramatické stretnutie s víťazným koncovkou pre domácich. Myjavčania začali lepšie, viedli 2:0, ale hostia predvádzali dobrý výkon s minimom chýb. Dobrou obranou na sieti dostali domácich pod tlak a doviedli stretnutie až do piateho setu. V ňom sa družstvá ťahali bod po bode až do stavu 20:19, keď na kolíku zablokoval Nemec a zabezpečil pre Myjavu aspoň dva body.

Martin Májek, tréner Myjavy: "Košice dnes predviedli veľmi dobrý výkon. Hrali trpezlivo svoju hru, postavenú na malom množstve chýb. My sme neboli vo svojej koži, predovšetkým v útoku."

Radovan Škvarek, tréner Košíc: "Pred zápasom by sme bod brali, po zápase je nám málo. Doma budeme ešte lepší."
 

2. kolo extraligy mužov:

VKM Stará Ľubovňa - TJ Spartak Myjava 0:3 (-9, -10, -23)  
76 min, rozhodovali: Drobňák a Čuňočka, 250 divákov.
S. Ľubovňa: S. Lampart 1, Malachovský 7, Fecko 5, Lacek 1, Folvarčík 0, Kuchař 2, libero Medrzyk (Nemergut 0, Buvalič 1, Matušovský 6). Tréner: J. Senko.
Myjava: Sládeček 1, Mlčuch 19, Malina 6, Mračko 16, R. Nemec 7, Durec 4, libero Vydarený (Kraisl 2, Konc 0, Valo 0, Pokopec 1). Tréner: M. Májek. 

Domáci tím, v ktorom sa v lete vymenila viac ako polovica hráčskeho kádra, sa v zápase s favoritom z Myjavy na palubovke často iba hľadal. Súper prišiel do Starej Ľubovne po tri body a tvrdo za tým išiel od začiatku zápasu. Vychádzal z kvalitného podania a jeho rýchle útoky domáci nedokázali zastavovať. V treťom sete sa domáci vzchopili a snažili sa zápas ešte zdramatizovať, ale súper v lepšej koncovke uhral aj tento set a zaslúžene odchádza zo Starej Ľubovne s 3 bodmi. 

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „Hráči boli nabudení dobre, ale ostali kŕčovití. Súper nás v prvých dvoch setoch prevýšil vo všetkých herných činnostiach, mali rýchle útočné akcie, ktoré sme nezvládali ubrániť. V treťom sete už sme držali s nimi krok. Pre mňa je pozitívum to, že sa vykryštalizovala zostava, vieme, na čom máme ešte pracovať, čo musíme zdokonaliť.“

Martin Májek, tréner Myjavy: „My sme vedeli, ako hrala Stará Ľubovňa vo Svidníku, tam to bol dramatický zápas. Boli sme pripravení na to, že to tu dnes môže byť zaujímavé. Našťastie pre nás tie prvé dva sety sme mali jasne pod kontrolou, zatlačili sme domácich dobrým podaním. Splnili sme do bodky to, čo sme si predsavzali. V treťom sete sme urobili nejaké zmeny, bolo to trošku dramatickejšie, ale odvážame si 3 body a sme spokojní.“
 

1. kolo extraligy mužov:
TJ Spartak Myjava - VK Ekonóm SPU Nitra 3:1 (18, 21, -20, 22)  
120 min, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Sloboda, 350 divákov.
Myjava: Sládeček 2, Mlčuch 19, Malina 10, Mračko 11, R. Nemec 10, Durec 8, libero Vydarený (Konc 1, Pokopec 0). Tréner: M. Májek.
Nitra: Porubský 4, Sťahuliak 15, Galandák 12, Hláčik 11, Hoďák 2, Mészároš 9, libero (Petrík 0, Mečiar 0, Marciš 2, Valent 0). Tréner: R. Chudík. 

Prvé stretnutie v novej sezóne veľa volejbalovej krásy na Myjave neprinieslo. Z oboch strán to bol kŕčovitý výkon z množstvom chýb na podaní aj v medzihre. Domáci získali vedenie 2:0 na sety a vyzeralo to na jednoznačný priebeh stretnutia. V tejto fáze stretnutia sa na ihrisku objavili aj nováčikovia v myjavskom drese smečiar Pokopec (16 rokov) a Konc (18 rokov). Nitrania sa napriek zlému vstupu do tretieho setu dostali do hry a dokázali znížiť na 2:1. Štvrtý set sa družstvá ťahali bod po bode až do koncovky, kde domáci dokázali využiť chyby Nitranov a získali prvé víťazstvo v sezóne. 

Májek (Myjava): Dnes ma teší len zisk troch bodov a sľubný výkon mladých hráčov. Náš výkon bol kŕčovitý a tým sme si cestu za víťazstvom zbytočne skomplikovali.

Chudík (Nitra): Domáci dnes využili skúsenosti, ktoré im pomohli v dôležitých momentoch. My sme napriek niektorým chybám podali sympatický výkon.
 

Fotogaléria zo zápasu Myjava - Nitra

Tretie miesto v Ostrave

Tak ako minulý, aj tento rok absolvovali Myjavčania vo štvrtok a piatok posledný turnaj pred  začiatkom sezóny v Ostrave. Zloženie účastníkov turnaja sa v porovnaní s minulým rokom  nezmenilo a zaujímavosťou je, že aj celkové poradie na konci turnaja bolo také isté ako vlani.

Prvé  štvrtkové stretnutie so Zlínom  začali veľmi dobre a suverénne sme vyhrali prvý set 25:17. Zlín sa zo straty prvého setu rýchlo spamätal,  začal robiť problémy svojím podaním a následnou výbornou obranou. Myjavčania sa nevedeli dostať späť do tempa, kopili chyby vo všetkých činnostiach a rozbehnutého súpera už nedokázali zastaviť. Zlín doviedol stretnutie do víťazného konca s výsledkom 3:1.

Druhé stretnutie s BBTS Bialsko-Biala bolo na programe hodinu po skončení stretnutia so Zlínom. Účastník poľskej Plus ligy prišiel do  Ostravy obhajovať prvenstvo a nenechal nič na náhodu. Jednoznačne dominoval vo  všetkých stretnutiach, aj keď tréner Poliakov neustále  menil zostavu, všetci hráči potvrdili, že poľská súťaž je na inej úrovni ako v Čechách a na Slovensku. Pre naše družstvo to bola výborná možnosť konfrontácie so špičkovým volejbalom. Najmä v prvom sete sme so súperom dokázali držať krok až do koncovky, potom už dominovali Poliaci a vyhrali jednoznačne 3:0.

V piatok mali všetky družstvá na programe už len jedno stretnutie. O 12.30 sme nastúpili proti domácim v priamom súboji o tretie miesto (ako  sa hovorí v Čechách o „čulibrka“). Tak ako minulý rok, aj teraz sme dokázali domácich poraziť, lenže tento krát nám na rozdiel od vlaňajších piatich setov, stačili  tri. Domácich sme zatlačili najmä dobrým podaním a dôrazným útokom.


 

Fotogaléria z turnaja v Ostrave


 

Turnaj v Starom Měste

V sobotu ráno sme vycestovali do Starého Města na tradičný halový turnaj. Okrem našich mužov a domácich pricestovali ešte družstvá z Havířova a dve zo Zlína. Turnaj sa hral na dvoch ihriskách na dva hrané sety. Myjavčania zaznamenali dve víťazstvá 2:0 (Haviřov, Zlín juniori) a dve remízy 1:1 (Zlín a Staré Město), čo znamenalo konečné druhé miesto za víťazným Zlínom. Pozitívom turnaja bol výkon v druhom sete proti Zlínu, negatívom strata druhého setu proti domácim, keď sme viedli už 21:16. Práve strata tohto setu nás stála lepšie umiestnenie na turnaji.


 

Fotogaléria z turnaja v Starom Měste


 

"Konečne" v hale - dvojstretnutie s Nitrou

Po sérii antukových turnajov pokračuje príprava družstva mužov prípravnými stretnutiami v hale. Počas uplynulého predĺženého víkendu absolvovali Myjavčania dve herné previerky. Prvou bolo piatkové dvojstretnutie s Nitrou v domácej hale. V doobedňajšom stretnutí sa predstavili domáci v plnej sile a zvíťazili 3:0, vo štvrtom dodatkovom sete zvíťazili Nitrania. Poobede dali možnosť tréneri všetkým hráčom a Myjavčania vyhrali 3:2.

 

Koniec antukovej sezóny v Bučoviciach - 2. miesto

Posledným antukovým turnajom, ktorý absolvovali Myjavčania toto leto, bol turnaj v Bučoviciach. Tento turnaj býva tradične dobre obsadený, čo sa potvrdilo aj tento krát. V skupine sme sa stretli postupne s Ostravou (výhra 2:0), prvý krát v príprave so slovenským družstvom – Nitrou (výhra 2:0) a Zlínom (prehra 0:2). Po dvoch víťazstvách v skupine dostali proti Zlínu opäť príležitosť mladíci – premiéru zažil nahrávač Dominik Valo.

V semifinále sme narazili na družstvo domácich z Bučovíc, ktoré je zložené z bývalých hráčov Brna a suverénne vyhralo svoju skupinu v konkurencii družstiev ČZU Praha, Humenné a Brno. Prvý set semifinále sme vyhrali hladko 25:15, v druhom domáci vzdorovali viac, ale cestu do finále nám neprekazili.

Na prekvapenie usporiadateľov bolo finále čisto slovenskou záležitosťou. V druhom semifinále si totižto Humenné poradilo so suverénom českých antukových turnajov zo Zlína 2:1. Prvý set finále sme ťahali za kratší koniec, keď nám Humenčania robili problém predovšetkým dobrým podaním. Druhý set sme získali po dobrej hre v útoku a v obrane pre seba a tak sme sa dostali do tie-breaku. V ňom sa hral výborný volejbal, ktorý ocenili aj domáci fanúšikovia. Družstvá sa ťahali bod po bode. Nám sa nedarilo na podaní (6 pokazených), ale dobrou a prihrávkou a následným útokom sme držali so slovenským majstrom krok až do stavu 17:18. Na podanie prišiel humenský nahrávač Hriňák a s pomocou pásky prinútil našich prihrávačov urobiť chybu, ktorá nás stála rozhodujúci bod.

Najlepší smečiar turnaja bol vyhlásený Marek Malina a najlepší nahrávač Michal Sládeček.


 

Fotogaléria z turnaja v Bučoviciach


 


 

            Rozhovor s novým tvorcom hry Michalom Sládečkom:


 

1. Ako sa ti páči na Myjave?

 - Na Myjave je zatiaľ veľká pohoda, makáme ako je na prípravu zvykom... Sme dobrý kolektív, doplnený mladochmi z Nového mesta a tí sa pomaličky učia čo je to byť v top tíme na Slovensku!!!


 

2. Aká je tvoja volejbalová minulosť?

 - Moja minulosť je pestrá, začal som s volejbalom v Interi Bratislava u môjho tatina ktorému vdačím za všetko, čo som sa v mladi naučil, sebadisciplíne a tvrdému tréningu!!! Potom som odišiel do Klagenfurtu, potom som rok pracoval v hoteli Carlton v BA ako fitness tréner a masér a šup ho do Innsbrucku, kde som vyhral pohár, v lige druhý a v top temas cupe 3.miesto takže super sezóna... Odtiať do Ústí nad Labem, kde sme bez prehry zápasu vyhrali 1.ligu a postúpili do extraligy, kde sme ako nováčik skončili na krásnom 5.mieste a už si ma medzitým podpísali České Budějovice, kde som strávil krásnych 5 sezón s naj úspechmi.. 4x český titul, 2x český pohár, 1x československý pohár a každoročne štart v Lige majstrov proti top tímom!!! Potom omyl mojej kariéry Rumunsko, kde som po 5 mesiacoch kôli neplateniu odišiel a dohral sezónu v Zlíne, kde vtedy ešte pôsobil Dominik Mracko!!! Potom rok Příbram (3. miesto) a minulú sezónu začiatok v Brne a po nedohodnutí sa s managerom v oktobri do Prievidze...


 

3. Aké úspechy si vo volejbale dosiahol?

 - Všetko som obsiahol asi v bode 2 a ešte pridám - v roku 2000 som sa stal so Samuelom Schottertom stredoeurópsky majster do 21 rokov v beachi...


 

4. Ako vidíš sezónu 2014/15?

 - Sezónu vidím veľmi pozitívne, ja som večný optimista a máme dobre a komplexne poskladaný tím, tak verím, že si všetko sadne jak má, budú nás obchádzať zranenia a samozrejme pomýšľam na tie najvyššie priečky tak ako v lige, aj v pohári a samozrejme aj európskych pohároch!!! Športu zdar a už nech to začne, príprava je náročná!!! :)


 

Prajeme Michalovi len to najlepšie a veľa úspechov na Myjave.


 

Finále na antukovom turnaji v Kojetíne

Ďalším turnajom, ktorý je pravidelnou súčasťou prípravy družstva mužov, je turnaj o Pohár hejtmana Zlínskeho kraje v Kojetíne. Aj v Kojetíne sa tento rok zišla kvalitná konkurencia z českej a slovenskej Extraligy. V skupine sme sa postupne stretli si Zlínom 0:2, s Havířovom 1:1 a Ostravou „B“ 2:0. V stretnutí so silným Zlínom (víťaz turnaja v Chlumci n.C. a obhajca prvenstva v Kojetíne) dostali príležitosť najmä mladí hráči. Podali dobrý výkon, ale v koncovkách setov na skúsenejšieho súpera nestačili. Z druhého miesta sme postúpili do semifinále, kde nás čakalo družstvo Ostravy „A“. V kvalitnom stretnutí sme Ostravu porazili 2:0 a postúpili do finále proti favorizovanému Zlínu, ktorý do finále prešiel po víťazstve nad Brnom. Vo finále sme prehrali opäť 0:2, keď v obidvoch setoch sme nezvládli strednú časť. Súper  nám v nej dokázal kvalitnou obranou na sieti aj v poli odskočiť na rozdiel 3-4 bodov a toto manko sme už nedokázali do konca setu zmazať. Najlepší hráči turnaja boli vyhlásený Pavel Kolář zo Zlína a Michal Sládeček z Myjavy.


 

Fotogaléria z turnaja v Kojetíne


 

4. miesto v Chlumci n. Cidlinou

V sobotu skoro ráno sa družstvo mužov vydalo na cestu do Chlumca nad Cidlinou. Tento veľmi dobre obsadený turnaj sme absolvovali aj minulú sezónu, ale príliš sa nám na ňom nedarilo a uhrali sme len jeden set. Tento rok nám žreb turnaja prisúdil do skupiny družstvá z Příbrami, Benátok n. Jizerou a Brna, všetko účastníkov českej Extraligy. Po dobrých výkonoch všetkých hráčov sme skupinu vyhrali. Brno a Příbram sme porazili 2:0, s Benátkami remizovali 1:1. V semifinále sme sa stretli s ďalším českým extraligistom ČZUPraha, ktorému sme napriek dobre rozohranému stretnutiu podľahli 1:2. V stretnutí o 3. miesto sme sa opäť stretli s družstvom z Přibrami, ktoré v druhom semifinále podľahlo Zlínu. Aj toto stretnutie sme dobre začali, viedli sme 1:0, ale nakoniec rozhodli väčšie skúsenosti súpera a opäť sme prehrali 1:2. Napriek dvom prehrám na záver sme odohrali dobrý turnaj s kvalitnými súpermi, predovšetkým naši mladí hráči mali prvý krát v živote možnosť konfrontácie so špičkovými českými klubmi.


 

Fotogaléria z turnaja v Chlumci n Cidlinou


 

1. antukový turnaj v Kobylí


 

Po úvodnom týždni letnej prípravy sa družstvo mužov vybralo na prvú hernú previerku, ktorou bol turnaj v Kobylí na Morave. Tento turnaj sme absolvovali veľmi úspešne aj minulý rok (1. miesto), a toto umiestnenie sa nám podarilo zopakovať.  Turnaj svojou náročnosťou nepatrí medzi najťažšie, príležitosť dostali predovšetkým noví a mladší členovia družstva. Počas slnečnej soboty sme odohrali 5 stretnutí , všetky sme vyhrali pomerom 2:0. Náročnejšie súboje nás čakajú už o týždeň na turnaji v Chlumci n. Cydlinou...


 

 Fotogaléria z turnaja v Kobylí


 

Myjavskí volejbalisti začali letnú prípravu


 

A máme po letnom odpočinku a dovolenkách. Dňa 28.7.2014 začali naši muži prípravu na nový súťažný ročník 2014/2015. Vzhľadom k tomu, že extraliga mužov vo volejbale začína už 20.9.2014, príprava začala o týždeň skôr ako obvykle. Po minulej sezóne sme ukončili dvojročnú spoluprácu s VKP Bratislava a v novom ročníku budeme hrať pod názvom TJ Spartak Myjava.

Budeme veľmi úzko spolupracovať s VK Nové Mesto nad Váhom. Chceme sa sústrediť na výchovu vlastných volejbalových odchovancov a podporovať talenty z nášho regiónu.

Čaká nás veľmi náročná sezóna. Okrem slovenskej extraligy budeme hrať aj  Európsky pohár – Challenge Cup a Stredoeurópsku ligu – MEVZA.

Európsky pohár sme hrali iba raz a to v roku 2001. Súťaž MEVZA budeme hrať prvýkrát.

Preto dúfame, že podpora divákov bude postupne rásť. Urobíme naše maximum, aby sme hrou všetkých divákov potešili a pobavili.


 

Blíži sa začiatok novej sezóny 2014/2015


 

Slovenský extraligový ročník 2014/15 začína o týždeň skôr ako ten predošlý, preto náš tím začína letnou prípravou taktiež o týždeň skôr - 28.7.2014.

V sezóne 2014/15 budeme hrať Slovenskú extraligu, Slovenský pohár, Stredoeurópsku ligu MEVZA a Európsky pohár CHALLENGE CUP.

Predstavujeme vám hráčov TJ SPARTAK MYJAVA pre sezónu 2014/15:

kliknite tu!


 

MÁME BRONZ!!!   Myjava - Prešov 3:1


 

Prvé dva sety boli jednoznačne v réžii domácich a vyzeralo to, že o držiteľovi bronzu je rozhodnuté. Prešov však potvrdil, že nie je družstvo, ktoré sa len tak vzdáva. Do tretieho setu mal raketový nástup a domácich k ničomu nepustil. Myjavčanom nepomohli ani striedania a vyzeralo to Prešov smeruje do tie-breaku. Vo štvrtom sete sa v drese domácich vrátila na ihrisko základná zostava a postupne si vytvorila náskok, ktorý znamenal, že bronz putuje na kopanice.

Májek (Myjava): Som rád, že sme Prešov v tejto sérii porazili. Vedeli sme, že to nebude jednoduché a tak aj bolo. Máme bronz, ale stále ma mrzí semifinále, ktoré sme nezvládli podľa našich predstáv.

Šalata (Prešov): Prvé dva sety jasne v réžii Myjavy. V treťom sete sa nám podarilo dostať do hry, niečo sme zablokovali, niečo zahrali domáci do autu a vyzeralo to nádejne. Vo štvrtom sete sme hrali dobre do stavu 7:4, potom sme sa dostali po tlak a nezvládli dôležité lopty. Koncovku už mala Myjava pod kontrolou.


 

Prešov - Myjava  2:3

 

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: "Prvý set jednoznačne v našej réžii, kde sme boli vo všetkých herných ukazovateľoch lepším tímom. V podobnom duchu sa niesol aj druhý set, v ktorom sme viedli až do stavu 18:14. Súperovi sa v koncovke setu uchytili striedajúci Lech a Mikula a my sme nedokázali dostratovať set. V treťom sete sme zvrátili vedenie súpera a dokázali sme ho vyhrať. Štvrtý set po vyrovnanom priebehu, kde sa družstvá naťahovali bod po bode, získali skúsenejší a menej chybujúci hostia, ktorým patril aj tajbrejk."


 

Martin Májek, tréner Myjavy: "Som rád, že sme tento zápas dotiahli do víťazného konca, napriek tomu, že sme sa dostávali pod tlak, keď sme prehrávali 0:1, ale vďaka bojovnosti, ktorou sme sa dnes Prešovu vyrovnali, sme to dotiahli až do víťazného konca. V rozhodujúcich momentoch nás dnes podržalo podanie a to, že sa uchytili striedajúci hráči."


 

Po druhom zápase série o tretie miesto vedie Myjava 2:0 na zápasy. Tretí duel série na tri víťazstvá je na programe v stredu 23. apríla o 18:30 v Myjave.


 

Myjava – Prešov 3:1


 

V súboji o bronz začali lepšie domáci a ujali sa vedenia. Druhý set sa dostal do dramatickej koncovky, v ktorej mali viac šťastia hostia. Aj ďalšie dva sety boli veľmi dramatické. Obidve družstvá kazili veľa podaní, striedali sa vo vedení. Nakoniec boli šťastnejší domáci.

Májek (Myjava): Mali sme dobre rozbehnutý prvý set, ale v jeho koncovke sme dovolili Prešovčanom aby sa dostali do hry, čo sa nám vypomstilo v druhom sete. Dôležité bolo, že sme zvládli koncovky tretieho a štvrtého setu.

Šalata (Prešov): Vyrovnaný zápas až do tretieho setu, kde sme nevyužili naše príležitosti na jeho zisk. V štvrtom sete sa nám podarilo vyrovnať nepriaznivý stav 11:17, ale následne sme slabým podaním umožnili domácim dobre zaútočiť a vyhrať zápas.


 

Myjava – Svidník 0:3 - 3. zápas

 

Peter Kalný, tréner Svidníka: „V prvom vyrovnanom sete sme sa s Myjavou ťahali, ale veľmi dobre sme zvládli koncovku. Podstatne iný priebeh mal druhý set, kedy sme od stavu 8:6 natiahli skóre na 21:14 a poľahky sa ujali vedenia 2:0. Trošku sme si zdramatizovali až tretí set, kedy sme prehajdákali štvorbodový náskok, no nakoniec sme to zvládli a postúpili. Za najdôležitejšiu považujem našu dominanciu na bloku, kde sme vyhrali 16:3, čomu samozrejme predchádzal kvalitný servis. Som šťastný, že sme túto sériu zvládli v troch vystúpeniach, lebo keď sa play off začne naťahovať, nikto nevie, kedy a ako sa skončí. Za kľúčový považujem prvý zápas, v ktorom sme otočili z 0:2 na 3:2. V ďalších dvoch dueloch sme mali mentálne navrch, už sme nestratili ani jeden set a to o niečom svedčí.“

Martin Májek, tréner Myjavy: „Moje hodnotenie je jednoduché. Domáci boli od začiatku lepší a zaslúžene postúpili do finále. Myslím si, že dôležitú úlohu zohral prvý zápas, ktorý sme mali dobre rozohraný, ale Svidníčania ho, podobne ako ďalšie dva súboje, zvládli vďaka veľkému tlaku na servise a húževnatou obranou, plus im veľmi dobre zahrali nahrávač a smečiari. Svidník bol lepší vo všetkých činnostiach a k postupu mu športovo blahoželám.“


 


 

Myjava – Svidník 0:3 - 2. zápas


 

Hostia od začiatku stretnutia išli jednoznačne za víťazstvom. Dobre podávali, útočili a nepustili domácich takmer k ničomu. Svidník si v každom sete dokázal vytvoriť niekoľkobodový náskok, ktorý si dokázal udržať až do konca. Jediným dramatickým momentom bol záver tretieho setu, keď domáci zmazali päťbodové manko Svidníka, ale aj túto koncovku si hostia postrážili.Májek (Myjava): Hostia dnes boli jednoznačne lepší vo všetkých činnostiach. My sme sa nedokázali dostať do hry, vždy keď sme mohli hostí zatlačiť spravili sme chyby, ktorými sme to súperovi uľahčili.Kalný (Svidník): Od začiatku sme boli lepší ako domáci, dobre sme podávali a stále sme si udržiavali vedenie. Zbytočne sme zdramatizovali priebeh tretieho setu, ale koncovku sme zvládli a zaslúžene vyhrali.


 

Svidník - Myjava  3:2 - 1. zápas


 

Peter Kalný, tréner Svidníka: „Z nášho pohľadu to bola dráma so šťastným koncom pre nás. Celý „prvý polčas“ poznačil prvý set, kedy sme za stavu 23:23 prihrávali a neuhrali sme koncovku. V druhom sete bol súper vo všetkých činnostiach lepší, pretože sme slabšie zaservovali a nenašli recept v obrane. Myjava hrala v týchto fázach extrémne dobre, no postupne sme sa začali dvíhať na nohy. Hoci sme v treťom sete prehrávali 12:14, dokázali sme sa naštartovať k obratu. V druhej časti zápasu sme už lepšie podávali a bránili, čo nám pomohlo prevziať réžiu do vlastných rúk. Keďže sme vyhrali stretnutie, v ktorom sme prehrávali 0:2, sme spokojní. Opäť sa ukázalo, že žiadny zápas nie je stratený a som rád, že chlapci to pochopili.“

Martin Májek, tréner Myjavy: „Kým domácim gratulujem k prvému kroku, mne sa tento zápas hodnotí ťažko. Viedli sme 2:0, ale bohužiaľ nedokázali sme ho doviesť do úspešného konca. Po úvodných dvoch setoch začali domáci lepšie podávať, prihrávať, darilo sa mi v útoku a mali aj trošku viac šťastia, vďaka čomu priebeh otočili. Naopak, my sme podstatne menej ubránili, ale to vyplýva z toho, že sme slabšie podávali. V druhom zápase musíme pridať v každej činnosti a vrátiť Svidníku požičané, čo znamená len jedno - vyhrať.“


 

SME V SEMIFINÁLE!!!


 

Volejbalisti Spartak VKP Myjava sa stali semifinalistom extraligy mužov. Zverenci trénera Martina Májeka zdolalina domácej palubovke VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 a rovnakým skóre vyhrali na zápasy aj celú sériu. V semifinále sa stretnú so Svidníkom.

Spartak VKP Myjava - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (16, 21, 21)konečný výsledok série 3:0, Myjavčania na ceste do semifinále na domácej pôde nezaváhali. S výnimkou začiatku druhého setu, kde s nimi do stavu 15:17 Nitrania držali krok, si dokázali udržiavať niekoľkobodový náskok až do konca setov.

Martin Májek, tréner Myjavy: "Víťazstvo v tejto sériu nám zjednodušilo zranenie nahrávača Nitry Porubského. Napriek tomu nás hostia preverili predovšetkým na prihrávke. Som rád, že dnes sme dokázali zlepšiť obranu na sieti, ktorej sme sa v tréningu venovali."

Daniel Oravec, tréner Nitry: "Keďže sme bez nahrávača, hráme veľmi málo stredom. Na základe toho sme v prvom sete nedokázali nájsť recept na vysokú obranu domácich. V druhom sete sa rozohral Sťahuliak, lepšie sme si prihrali a dokázali sme na chvíľku domácim vzdorovať. Tretí set sa už len dohrával.

Semifinále extraligy mužov sa odohrá na tri víťazstvá. Prví, tretí a prípadne piaty zápas sa odohrá u lepšie postaveného družstva po nadstavbovej časti extraligy(\(\(\(Svidník, Humenné), druhý a štvrtý zápas sa odohrá na palubovke horšie postaveného družstva.

Hracie dni : 29.3, 3.4, 5.4, prípadne 9.4, 12.4.2014.


 

Myjava – Nitra 3:1


 

Prvé dva sety boli jasne v réžií domácich, ktorí dominovali vo všetkých činnostiach. V treťom sete urobili domáci niekoľko zmien v zostave. Nitrania zariskovali na podaní a v útoku, domáci stratili rytmus, čo vyústilo až do straty setu. V štvrtom sete domáci opäť v základnej zostave nedovolili súperovi pomýšľať na zvrat v zápase.

Májek (Myjava): Urobili sme prvý krok v sérií, vedieme na zápasy 1:0. Mrzí ma zaváhanie v štvrtom sete.

Oravec (Nitra): Po prvých dvoch setoch, keď mali domáci jasne navrch sme skúsili na nahrávke Mikušoviča. Darilo sa nám na podaní a v útoku a zobrali sme domácim set. Vo štvrtom nás Myjava opäť zatlačila podaním a v pohode si stretnutie dohrala. Séria pokračuje doma, možno už aj s Porubským skúsime dosiahnuť lepší výsledok.


 


 

VK MIRAD PU Prešov - Spartak VKP Myjava 3:2


 

Pre oba tímy to bolo dôležité stretnutie, pretože išlo o nasadenie do play-off. Prešov potreboval na to, aby preskočil Myjavu tri body a mal k nim veľmi blízko. Viedol 2:0 na sety a 24:18, ale nakoniec vyhral až v tajbrejku, kde dokonca odvracal mečbal. Ak by Myjava vyhrala dostala by sa na druhé miesto pred Svidník. Takto však ostala na treťom mieste a v play-off narazí na Nitru. Prešov skončil štvrtý a stretne sa s piatou Prievidzou.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: "Na súpera sme boli veľmi dobre pripravení, všetko, na čom sme sa dohodli fungovalo. Dramatický bol druhý set, kde obstáli a za stavu 23:23 sme zvládli koncovku. Potom sme pustili z rúk vyhratý set, keď sme nedokázali využiť vedenie 24:18. Hostia sa dostali na koňa a ďalšie dva sety patrili im. V závere sme našli morálnu silu a zabojovali sme o víťazstvo v piatom sete."

Martin Májek, tréner Myjavy: "Veľmi zle sme vstúpili do tohto stretnutia. Nedokázali sme splniť taktické veci v obrane a nezvládli sme koncovku druhého setu. To, že sme si z Prešova odniesli bod, ktorý znamená, že sme skončili tretí, je dielom šťastia, ale aj pevných nervov, keď domáci v koncovke tretieho setu zlyhali. Piaty set bol vyrovnaný, nakoniec mali domáci v závere viac šťastia."


 


 

Myjava – Humenné 1:3


 

V prvom sete dokázali Myjavčania vlažne pôsobiacich hostí zatlačiť podaním a dobrou obranou. Od začiatku druhého setu sa však vedúci tím súťaže dostával do tempa, zlepšil prihrávku a následne aj útok. Domácim nepomohli ani zmeny v zostave, na rozbehnutých Humenčanov nevedeli nájsť recept na podaní ani v obrane.

Májek (Myjava): Prvý set sme začali dobre, darilo sa nám na podaní aj v obrane. Od druhého setu sa obraz hry zmenil, hostia mali stále navrch. Nám sa nepodarilo vydržať v tlaku na podaní a následne sme nedokázali ubrániť ani na sieti ani v poli. Dnes nám chýbal hráč, ktorý by v rozhodujúcich chvíľach zobral na seba zodpovednosť.

Vlkolinský (Humenné): Po dlhej ceste sme najprv nevedeli nájsť rytmus. Od druhého setu sme však boli v tých rozhodujúcich chvíľach lepší, dokázali sme si uhrať lopty po obrane. V treťom sete sme k tomu pridali dobrý servis a dotiahli zápas do víťazného konca.


 


 

Spartak VKP Myjava - VK Ekonóm SPU Nitra 3:1 (20, 8, -21, 21)


 

Myjavčania sa v prvom sete pomalšie rozbiehali, ale v koncovke si zisk prvého setu ustrážili. V druhom sete nepustili Nitranov k ničomu a vyzeralo to na jednoznačnú záležitosť. V koncovke tretieho setu sa dopustili domáci viacerých chýb, Nitrania sa dostali do hry a priebeh zápasu zdramatizovali. Vo štvrtom sete si domáci vytvorili niekoľkobodový náskok, ktorý si udržali až do konca. Zápas sa hral v bratislavskej hale PKO.

Martin Májek, tréner Myjavy: "Dali sme dnes príležitosť aj hráčom, ktorí v poslednej dobe hrali menej. V prvých dvoch setoch sme hrali to čo sme potrebovali, potom sme poľavili a nechali Nitru aby nám výhru skomplikovala."

Daniel Oravec, tréner Nitry: "Škoda prvého setu, keď sme nevyužili slabší začiatok domácich. Druhý set sme sa vôbec nedostali do hry. V treťom a štvrtom sete sme začali hrať volejbal aký chceme. Chceli sme si odniesť nejaký bod, bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Ešte stále nám chýba zranený Ludha, ale dúfam, že najbližší zápas už budeme kompletní."


 

Myjava – Prešov 3:1


 

Prvý set bol spočiatku ako na hojdačke, lepšiu pozíciu do koncovky však získal Prešov, ktorý sa ujal vedenia 21:18. Na podanie však prišiel domáci Lech a dobrým podaním dostal domácich späť do hry. Myjava získala v koncovke prvý set a následne po dobrej hre aj druhý.

V treťom sete Prešov zariskoval na podaní a ubránil niekoľko ťažkých lôpt. Skorigoval stav na 2:1. Do štvrtého setu opäť nastúpil lepšie Prešov, ale vedenie 4:1 nestačilo. Domáci sa rýchlo spamätali,pri podaní striedajúceho Dureca získali rozhodujúci náskok a aj víťazstvo v zápase.

Májek (Myjava): V prvom sete sa nám podarilo otočiť nepriaznivý stav a následne vyhrať druhý set, čo hráčov až príliš uspokojilo. Prešov nás v treťom dostal pod tlak a zbytočne sme si skomplikovali situáciu. Vo štvrtom sete sme hneď na začiatku otočili nepriaznivý stav 2:4 a udržali sme si náskok až dokonca.

Šalata (Prešov): Dnešný zápas sa zlomil v prvom sete, keď sme nevyužili vedenie 21:18 a nechali domácich vyhrať prvý set. S výnimkou 3.setu, keď sme dobrým podaním a obranou domácich pritlačili, už potom mali domáci zápas pod kontrolou.


 


 

Slovenský pohár muži: 1-2.2.2014


 

2. semifinále SP mužov:

ŠK Chemes Humenné - Spartak VKP Myjava 3:1 (16, 21, -25, 25)

1200 divákov.


 

Martin Májek, tréner Myjavy: "Dostali sme v semifinále veľmi silného súpera, bola to prvá konfrontácia s Humenným v tejto sezóne. V prvom sete to vyzeralo s nami všelijako, ale od polovice druhého setu sme sa zdvihli a bol to veľmi zaujímavý volejbal so šťastnejším koncom pre domácich. Pri bodovkách bol súper pokojnejší, dokázal si ich presnejšie nahrať a odútočiť a v tom bol dnes lepší. Inak by som zásadný rozdiel v nejakej činnosti nevidel. Opticky to možno vyzerá, že nás zlomila lopta, keď Sarnecki uhral za stavu 22:23 v štvrtom sete bod prstami, ale tam bolo veľa iných lôpt. Ale v každom prípade nás to mrzí, pretože od tretieho setu sme boli minimálne vyrovnaní, možno v niektorých fázach lepší, ale tentokrát vyhralo Humenné a verím, že nabudúce to bude inak. Od začiatku som

bol presvedčený, aj napriek zlému prvému setu, že sa vzchopíme, pretože nemáme tak slabé družstvo, aby sme sem prišli a dostali trikrát na 16. Bolo to o tom, zoznámiť sa s prostredím a zostavou súpera a keď sme to zistili, tak to bol iný volejbal ako v prvom sete."


 


 

Spartak VKP Myjava - VK Slávia Svidník 3:1 (21, -16, 19, 17)


 

Myjava: Martin Mikula 0, Lech 7, Hinduliak 8, Kriško 19, Mračko 7, Pělucha 4, libero Ochodnický (Leškanič 12,Halaj 4, Horník 1). Tréner: M. Májek.

Svidník: S. Soták 0, Bucki 9, Drobňák 3, Skasko 6, Száraz 7, M. Sopko ml. 11, libero Hruboška (Kuchárik 1,Labík 1, Hauer 0, Malina 8). Tréner: P. Kalný.


 

Na Myjave sa odohralo stretnutie, ktoré sa muselo divákom páčiť. V prvom sete dominovali domáci, v druhom naopak hostia. V treťom sete sa družstvá ťahali bod po bode do stavu 16:16, potom sa dostali Myjavčania do trháku a ujali sa vedenia 2:1. V štvrtom sete domáci od začiatku viedli a už si víťazstvo v zápase nenechali ujsť.

Martin Májek, tréner Myjavy: "Okrem výpadku na podaní v druhom sete sme dnes ako družstvo odohrali dobré stretnutie. Vyšli nám striedania a po dobrom podaní sme dokázali hostí ubrániť."

Peter Kalný, tréner Svidníka: "Prvé dva sety boli ako na hojdačke, rozhodlo sa za stavu 16:16 v treťom sete pri Halajovom podaní keď domáci získali rozhodujúci náskok. Dostali sa do tempa a dotiahli zápas do víťazného

konca."


 

VK Prievidza - Spartak VKP Myjava 3:1 (-23, 20, 21, 22)


 

Domáci hráči sa opäť dostali do hernej pohody čo sa ukázalo predovšetkým na podaní a potom následne vo všetkých herných činnostiach. Pred 800 divákmi príkladne bojovali, dokázali niekoľkokrát otočiť nepriaznivý stav a zaslúžene vyhrali. V záverečnom sete sa nepríjemne zranil Michal Sládeček, ale spoluhráči vybojovali víťazstvo aj za neho.

Ivan Hiadlovský, tréner Prievidze: "Po dlhšej dobe sme videli dobrý extraligový volejbal, prispeli k tomu obe družstvá. Som rád, že naši hráči dokázali aj za nepriaznivého stavu v treťom sete otočiť vývoj zápasu a dotiahnuť ho do víťazného konca. Mrzí nás zranenie Miša Sládečka."

Martin Májek, tréner Myjavy: "Tri zápasy s tým istým súperom sú vždy špecifické. Nám sa podarilo uhrať koncovku prvého setu, ale v ďalšom vývoji zápasu sme zaspali na vavrínoch. Horšie sme prihrávali, ťažšie sa útočilo proti kompaktnej obrane a od toho sa odvíjal celý vývoj zápasu."


 


 

Myjava – Prievidza 3:0 (17,17,32)


 

Domáci v prvých dvoch setoch dokázali od začiatku zatlačiť hostí dobrým podaním a následnou obranou. Aj tretí set sa spočiatku vyvíjal v podobnom duchu, ale za stavu 18:14 pre domácich pritvrdili hostia na podaní a doviedli set do dramatickej koncovky. V nej nakoniec po niekoľkých setbaloch na obidvoch stranách a niekoľkých pokazených podaniach mali viac šťastia domáci.


 

Májek (Myjava): Po dôležitom víťazstve v Prievidzi sme dnes dokázali solídnym výkonom potvrdiť postup. Škoda zaváhania v treťom sete.

Hiadlovský (Prievidza): Súper bol dnes lepší vo všetkých činnostiach, my sme sa dokázali dostať do hry len v treťom sete. Gratulujem Myjave k postupu.


 

Ostrava - Myjava 1:3


 

Základná zostava Myjava: Mikula, Horník, Pělucha,Lech,Mračko,Hinduliak, libero Ochodnický ( Kriško, Leškanič, Vydarený,Halaj, Durec )

Družstvo mužov VKP Myjava sa v stredu 15.1.2014 zúčastnilo oficiálneho znovuotvorenia športovej haly v N.Meste n.V. V rámci tohto podujatia odohralo priateľské stretnutie s momentálne štvrtým družstvom českej extraligy VK Ostrava. Napriek tomu, že obidve družstvá majú nabitý program a už na druhý deň ich čakali povinnosti v národných pohároch, nastúpili do začiatku stretnutia s tým najlepším čo majú. V prvom sete dominovali hráči Ostravy, ale potom už stretnutie ovládli hráči Myjavy a zvíťazili 3:1. Na ihrisko sa postupne dostali všetci hráči a predviedli solídny volejbal. V družstve Myjavy absolvoval na poste libera premiéru Luboš Ochodnický, ktorý prišiel na hosťovanie

práve z N.Mesta n.V. a mal by nahradiť zraneného M.Pipu.


 

VK Ekonóm SPU Nitra - Spartak VKP Myjava 0:3 (-29, -21, -15)


 

Martin Májek, tréner Myjavy: "Do dnešného zápasu v Nitre sme prišli s ambíciou získať 3 body. Začiatok zápasu, ako sme v poslednom čase zvyknutí, sme nie úplne zvládli. Nitra sa dostala do náskoku niekoľkých bodov. V druhom sete sme sa dostali pod väčší tlak, zaostávali sme až o 6 bodov, ale nakoniec sme to v koncovke zvládli. V tom treťom sete už Nitra akoby rezignovala a tak to bolo pre nás jednoduchšie.

bottom of page