Edymax extraliga vo volejbale mužov, 2. časť, skupina 5.-10., 1. kolo:

TJ SPARTAK MYJAVA - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:1 (-18, 23, 18, 20)

Zápas trval: 92 minút, rozhodovali: Dovičovič ml. a Svorenčík, 179 divákov.

Myjava: Mich. Zeman 8, Valo 2, Konc 20, Pollák 3, J. Petráš 26, Pokopec 9, libero T. Patúc

(Jalovecký 0, Viskup 1, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.

Komárno: Forró 6, Sládeček 9, Kubš 16, Hinduliak 9, Rehák 17, Rak 12, libero Habán (Slezák

5). Tréner: R. Pělucha.

MVP: Matúš Konc (Myjava)

Domáci sa ťažšie rozbiehali a v prvom sete boli výrazne slabší v útoku, z čoho pramenil jasnývýsledok v prospech Komárna, ktoré zvíťazilo 25:18. Druhý set bol na začiatku vyrovnaný, potom však Komárno odskočilo na rozdiel 4-5 bodov. Myjavčania sa však dokázali zmobilizovať a v koncovke tento set aj s prispením chýb hostí vyhrali 25:23. Tretí set boli domáci od začiatku až do konca lepším družstvom vo všetkých herných činnostiach a vyhrali ho jasne 25:18. Vo štvrtom sete však opäť začali vlažne a prehrávali 6:8, potom však zlepšili podanie a najmä útok, priebeh setu otočili a zvíťazili aj v ňom, tento raz 25:20. V celom zápase teda zvíťazila Myjava v pomere 3:1 na sety.

Martin Pipa, tréner Myjavy:;Som veľmi rád za víťazstvo proti skúsenému súperovi. Prvý set nás zastihol v útlme a prehrali sme ho výrazným spôsobom, chýbali mi tam pozitívne emócie mojich hráčov. Zápas sa rozhodoval v koncovke druhého setu, napriek tomu, že sme počas celého setu prehrávali, v koncovke sa nám podarilo zvrátiť set na svoju stranu. V treťom a štvrtom sete sme už boli lepším družstvom a ich priebeh sme kontrolovali.

TJ SPARTAK MYJAVA – MVK ZVOLEN 3:2 (-24, -20, 18, 22, 13)

Zápas trval 111 minút, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Královič, 129 divákov

Myjava: Michal Zeman 2, Valo 2, Konc 22, Pollák 5, J. Petráš 36, Pokopec 3, libero T. Patúc

(Jalovecký 0, Watzka 9). Tréner: M. Pipa.

Zvolen: Vrtielka 20, P. Šimko 12, M. Vaško 3, Kučera 18, Michalec 9, Kliment 14, libero Hraňo

(J. Orolín 2, Podstupka 0, Sekereš 0, Kamenský 0). Tréner: M. Vaško.

MVP: Jakub Petráš (Myjava)

Martin Pipa, tréner Myjavy: ;Dnes ma teší iba víťazstvo. Nepodali sme optimálny výkon, od začiatku sme hrali v kŕči, z ktorého sme sa v podstate nedostali celý zápas. Začali sme profesorsky, a to sa nám nevyplatilo. Ešte raz, teší ma víťazstvo, nie výkon

Ďalšie zápasy extraligy mužov:

VK PRIEVIDZA - VK MIRAD PU PREŠOV 3:0 (23, 19, 14)

VK KDS ŠPORT KOŠICE - VKP BYSTRINA SPU NITRA 3:1 (-24, 20, 14, 17)

TJ SLÁVIA SVIDNÍK - VKM STARÁ ĽUBOVŇA 3:0 (17, 10, 17)

COP TRENČÍN - MVK ZVOLEN 3:1 (14, 19, -22, 19)

COP TRENČÍN - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:2 (-23, 20, -14, 23, 12)

Najbližšie extraligové zápasy odohráme v sobotu 2.2.2019 vo Svidníku a v nedeľu 3.2.2019

v Starej Ľubovni. Na Myjave odohráme zápas v sobotu 9.2.2019 o 18.00 proti Trenčínu.