Search

Víťazstvo nad Trenčínom a Zvolenom. Blíži sa playoff!

ŠŠ VOLEJBAL TRENČÍN - TJ SPARTAK MYJAVA 0:3 (-24, -23, -20)


Myjava potvrdila rolu favorita, keď v Trenčíne vyhrala 3:0 a zaznamenala 16. víťazstvo v sezóne. Univerzál Matúš Konc nazbieral v drese hostí 19 bodov, za domácich Adrián Vančo 22.


Rozhodovali: Tiršel a Čuntala, 20 divákov.

Trenčín: V. Čizmazia 3, Š. Rzyman 6, Baslar 0, Vančo 22, Remenár 7, Billich 8, liberá Ružbaský a Nebus

(Urbán 0, Murgaš 0, V. Rzyman 0, Petruf 2). Tréner: P. Kalný.

Myjava: Pollák 5, Valo 2, Pokopec 9, Michal Zeman 9, Konc 19, Šíma 0, libero T. Patúc (Watzka 11, Barták

1, Viskup 0). Tréner: M. Pipa.

MVP: Tomáš Patúc (Myjava)


Peter Kalný, tréner Trenčína: "Za dnešný výkon musím chlapcov pochváliť. Prvé dva sety sa rozhodovali 1v koncovkách, pričom v oboch setoch sme dokázali stiahnuť päť, resp. štvorbodový náskok súpera, ktorý si dokázal vypracovať. V koncovke tretieho setu sme spravili zbytočné chyby a Myjava tak zaslúžene vyhrala 3:0."


Martin Pipa, tréner Myjavy: "V prvom sete, keď sme viedli, tak sme "preradili na neutral" a prispôsobili sme sa hre Trenčína. Súper začal hrať odvážne, prvé dva sety nás vytrápil, ale tretí sme znovu "zapli". Z našej strany to nebolo hlavne po mentálnej stránke ideálne. Namiesto toho, aby sme sme prišli a vyhrali suverénnejším spôsobom, sme sa prvé dva sety vytrápili. Musíme dať do toho viac, aby kvalita našej hry bola ešte vyššia."


MVK ZVOLEN - TJ SPARTAK MYJAVA 0:3 (-26, -16, -24)


Myjava už má pred play off istú pozíciu, do bojov o titul pôjde z piateho miesta a tak mohol tréner Martin Pipa experimentovať. Kopaničiari sa predstavili vo Zvolene, kde zvládli dve tesné koncovky a vyhrali 3:0. Najužitočnejším hráčom duelu (MVP) sa stalo skúsené libero Myjavy Ľuboš Ochodnický.

Myjava zaznamenala 17. víťazstvo v sezóne, univerzál Matúš Konc k tomu prispel 16 bodmi.


Rozhodovali: Kohút a Niklová, 150 divákov.

Zvolen: Kučera 9, Michalec 5, Kamenský 2, Vrtielka 12, Borski 7, Vaško 2, libero Bambura (Kán 1, Kenny

1, Kliment 10, Šimko 0). Tréner: M. Vaško.

Myjava: Pollák 4, Valo 0, Watzka 8, Michal Zeman 11, Konc 16, Pokopec 14, libero Ochodnický (Barták 4,

Šíma 0). Tréner: M. Pipa.

MVP: Ľuboš Ochodnický (Myjava)


Martin Vaško, tréner Zvolena: "Popravde, dnes sme očakávali presne opačný výsledok. Trestuhodne sme prehrali prvý set, čo sa nám za tých okolností, ktoré tam boli, nesmie stať. V druhom sete nám viazla prihrávka a nebyť pár nepresností a zlých riešení v treťom sete, tak sme mohli vyhrať."


Martin Pipa, tréner Myjavy: "Dnes som trošku menil zostavu v rámci prípravy na play-off. Som rád, že som mohol vyskúšať nejaké varianty, i keď Zvolen hral dnes veľmi dobre. Druhý set sme mali plne pod kontrolou my. Myslím, že zápas splnil svoj účel."

14 views0 comments
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now