top of page
Search

Štvrťfinále Slovenského pohára mužov 2018-19 TJ SPARTAK MYJAVA - VKP Bystrina Nitra

Štvrťfinále Slovenského pohára mužov 2018-19 (hralo sa jedno stretnutie):

TJ SPARTAK MYJAVA - VKP BYSTRINA SPU NITRA 2:3 (-23, 18, 23, -17, -13)

Rozhodovali: Kováč a Moravčík, 130 divákov.

Myjava: Mich. Zeman 11, Valo 4, Watzka 10, Pollák 5, J. Petráš 24, Pokopec 19, libero M. Vitko (Jalovecký 0, Viskup 0, Konc 4). Tréner: M. Pipa. Nitra: Porubský 5, Malina 20, Gergely 3, Kostoláni 25, Marinič 13, Kašper 9, libero Ochodnický (Százvai 0, Holinga 5, Gera 1). Tréner: Ľ. Šalata.

MVP: Marek Malina (Nitra)

Stretnutie, v ktorom bol jasný favorit družstvo Nitry, bolo veľmi dramatické a napínavé. Pomer lôpt bol celkovo 103:106 čo svedčí o veľkej vyrovnanosti. Domáci bojovali a hrali obetavo s veľkým nasadením, naopak družstvo Nitry ťažilo zo skúseností kľúčových hráčov. O víťazstve v zápase musel rozhodnúť až piaty set. V ňom mali od začiatku prevahu domáci, keď vyhrávali 7:4. Za tohto stavu sa Nitre podarilo ubrániť útoky domácich kvalitným blokom a ujali sa vedenia. V koncovke sa Myjave ešte naskytla možnosť na zvrat, ale dve pokazené podania im to neumožnili a tak do semifinále SP postúpili hráči Nitry.

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Dnes sme bojovali, ale nestačilo to. Aj napriek celkom kvalitnému výkonu sme sa nevyhli nevynúteným chybám, ktoré pramenia aj z menších herných skúseností a mladíckej nerozvážnosti. Škoda, boli sme blízko."

Ľuboslav Šalata, tréner Nitry: "Čakali sme ťažký zápas a to sa aj potvrdilo. Bol to vyrovnaný volejbal, keď v koncovke rozhodli skúsenosti a mali sme aj trošku šťastia. V štvrtom sete nám pomohol kvalitným servisom Marek Malina. V priebehu zápasu sme boli lepší na bloku. Teším sa z postupu do semifinále."

Ďalšie zápasy Slovenského pohára mužov:

COP TRENČÍN - TJ SLÁVIA SVIDNÍK 0:3 (-18, 23, -18)

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - VK KDS ŠPORT KOŠICE 1:3 (-20, -20, 20, -18)

VK MIRAD PU PREŠOV - VK PRIEVIDZA 3:2 (23, -21, 22, -19, 10)

Program semifinále SP mužov 2018-19 (16. 2. v Humennom): VK MIRAD PU Prešov - TJ Slávia Svidník, VKP Bystrina SPU Nitra - VK KDS-Šport Košice

Najbližší domáci extraligový zápas odohráme v sobotu 19.1.2019 o 18.00 hod. Súperom bude Slávia Svidník.