top of page

Komárno – Myjava 0:3 (-15,-22,-19)

Základná zostava Myjava: Halaj, Kriško, Pělucha, Leškanič, Mračko, Durec, libero Pipa

(Barbierik, Gálik, Horník)

Myjavčania začali nový ročník Extraligy na pôde nováčika z Komárna. V búrlivej atmosfére nepustili v prvom sete vďaka dobrému podaniu domácich takmer k ničomu. V druhom sete sa obraz hry výrazne zmenil. Domáci sa zbavili trémy a od začiatku neustále viedli.

Myjavčania znervózneli a začali robiť chyby vo všetkých činnostiach. Komárno sa dostalo do vedenia 22:18, keď na podanie prišiel Kriško a sériou priamych bodov otočil stav na 22:25.

V treťom sete urobili domáci zmeny v zostave, ale Myjavčania si od začiatku udržiavali náskok, ktorý udržali až do konca stretnutia.

Fotografie nájdete vo Fotogalérii.

Turnaj Bratislava 14-15.9.2013

Uplynulý víkend sme absolvovali generálku pred štartom Extraligy. Na veľmi dobre obsadenom turnaji v bratislavskom PKO sme sa postupne stretli s Ostravou (Majster ČR), Brnom (7.miesto ČR) a Aich Dobom (Majster AUT). Turnaj sa hral systémom každý s každým a následne play-off 1-2 a 3-4. Po dobrom výkone a dvoch cenných víťazstvách v sobotu nad Ostravou a Brnom, sme v nedeľu ráno nestačili na Aich Dob. Výsledky ostatných stretnutí nám však zabezpečili účasť vo finále, kde sa sme sa opäť stretli s rakúskym majstrom a účastníkom Champions League. Finále sa hralo na dva vyhrané sety. V prvom sete sme favoritovi ešte ako-tak vzdorovali, v druhom sa už jasne prejavila vyššia kvalita hráčov na strane súpera. Družstvo nabité legionármi zo Slovinska, Poľska a Portugalska bolo lepšie vo všetkých činnostiach a jasne nám ukázalo, že v našej hre je stále čo zlepšovať.

4. Ostrava         1        2       4:6     3

Najviac bodujúci hráč: Tomáš Kriško ( VKP Nyjava)

Najlepší nahrávač: Oliver Binder (Aich Dob)

Najlepší libero: Nejc Pušnik (Aichj Dob)

Turnaj Ostrava 6-7.9.2013

Družstvo mužov pokračovalo uplynulý víkend v sérií prípravných stretnutí na veľmi dobre obsadenom turnaji v Ostrave. Postupne sme sa stretli s nasledujúcimi družstvami: Zlín (5.miesto v českej Extralige), Bialsko-Biala (nováčik Plus Ligy v Poľsku) a Ostrava (Majster ČR).

Výsledky:

Myjava - Zlín 1:3 (-12,23,-19,-18) – prvé stretnutie turnaja nezastihlo našich hráčov v najlepšej hernej pohode. S výnimkou druhého setu sme trápili v útočnej fáze a to na dobre hrajúceho súpera nestačilo.

Myjava  - Bialsko-Biala 0:3 (-24,-17,-16) – v druhom piatkovom stretnutí sme nastúpili proti silnému súperovi z Poľska. Družstvo s viacerými legionármi sme potrápili najmä v prvom sete, potom sa prejavili väčšie skúsenosti a kvalita na strane súpera.

Myjava - Ostrava 3:2 (-19,20,17,-23,11) – do posledného  stretnutia turnaja nastupovali obe družstvá s túžbou po aspoň jednom víťazstve na turnaji. Lepšie začali domáci, ale potom sme zlepšili podanie aj hru v útoku a napriek nepriaznivému stavu v piatom sete (8:10) sme toto stretnutie dokázali vyhrať.

Konečné poradie:           1. Bialsko-Biala

2. Zlín

3. Myjava

4. Ostrava

Prípravné stretnutie  29.8.2013

Staré Město – Myjava 1:3 (po dodatkovom sete 2:3)

Družstvo mužov odohralo vo štvrtok 29.8.2013 prípravné stretnutie v neďalekom Starom Měste s miestnym extraligistom. Týmto stretnutím sme začali sériu halových prípravných stretnutí a turnajov. Keďže sa najvyššia súťaž u našich susedov kvôli ME mužov začína až koncom októbra, domáce družstvo sa doteraz venovalo len kondičnej príprave. Napriek tomu bol o toto stretnutie pre naše družstvo dobrou zápasovou  previerkou. V hre obidvoch družstiev sa vyskytlo viacero chýb, čo je v tejto fáze prípravy pochopiteľné. Príležitosť dostali všetci naši hráči. Priebeh setov bol vcelku vyrovnaný, nakoniec rozhodla naša lepšia zohratosť . Vyhrali sme 3:1, v dodatkovom sete súper skorigoval výsledok na 3:2. Fotografie si môžete prezrieť vo Fotogalérii.

Obsadili sme 3 miesto na turnaji v ČR

Naše extraligové družstvo mužov sa dňa 17.8.2013 zúčastnilo kvalitne obsadeného turnaja v českom Kojetíně. Turnaja sa zúčastnili družstvá z českej a slovenskej extraligy ( Brno, Zlín, Staré Město, Komárno, Nitra) a prvej ligy. Turnaj sme zakončili s bilanciou 4 výhry a jedna prehra v semifinále s Brnom a tím sme obsadili pekné 3 miesto. Turnaj splnil naše očakávanie a bol vhodným doplnkom a spestrením v prípravnom období pred začiatkom súťažného ročníku 2013/2014. Fotografie  z turnaja nájdete vo Fotogalérii.