Myjava – Trenčín 3:0 (16,22,18)

V priemernom stretnutí nemali domáci s mladíkmi z Trenčína výraznejší problém. Myjavčania v druhom sete po príchode viacerých hráčov z lavičky na chvíľku stratili koncentráciu, ale v koncovke si vedenie postrážili. V treťom sete sa stretnutie pri neustálom vedení domácich už len dohrávalo.

Májek (Myjava): Dnešné stretnutie sme absolvovali bez vážnejších komplikácií, mrzí ma len to, že nie všetci hráči z lavičky sa chopili príležitosti udržať sa na ihrisku.

Palgut (Trenčín): Toto sú stretnutia aké náš tím potrebuje. S takouto rýchlou hrou sme sa zatiaľ v extralige nestretli, a preto je to cenná skúsenosť. Som rád, že sme po prestriedaní v týme domácich

aspoň druhý set trošku zdramatizovali.

VK Slávia Svidník - Spartak VKP Myjava    3:1 (-18, 19, 15, 19)

Myjava mala raketový nástup do stretnutia, keď svoju pohodu v prvom sete dokázala premeniť až na 10-bodový náskok (21:11). V ďalšom priebehu zlepšili Svidníčania príjem a predovšetkým Bucki s Drobňákom dokázali pritlačiť súpera podaním. Tento fakt potvrdil najmarkantnejšie záver tretieho setu, kedy posledné tri body získali zverenci P. Kalného po nekompromisnom servise Drobňáka. Domáci kazili v útoku minimum lôpt s tým, že si dokázali pomôcť najmä hrou stredom. V drese Slávie opäť exceloval poľskí legionár Bucki, ktorý uhral 20 bodov.

Domáci od úvodu dobre podávali, čím dostali súpera pod tlak. Hostia sa po horšej prihrávke nedokázali presadiť v útoku a ani v ostatných činnostiach nevedeli nájsť správny rytmus. V družstve domácich dostali príležitosť všetci hráči.

Májek (Myjava): Od začiatku sme dobre podávali, čím sme nedali súperovi možnosť dostať sa do hry.Som rád, že príležitosť dostali všetci hráči.

Senko (S. Ľubovňa): Domáci nás dnes pritlačili podaním, po horšej prihrávke sme sa nedokázalipresadiť v útoku.

Myjava – S. Ľubovňa 3:0 (12,16,18)

Prešov – Myjava 0:3 (-21,-21,-19)

Základná zostava Myjava: Halaj, Kriško, Pělucha, Leškanič, Mračko, Hinduliak, libero Pipa a Vydarený (Barbierik, Horník)

Do duelu dvoch zatiaľ neporazených družstiev vstúpili Myjavčania veľmi koncentrovane. Od začiatku prvého setu sa dostali do vedenia, ktoré si najmä dobrou hrou v obrane udržali až do konca. V podobnom duchu sa niesol aj druhý set. V treťom sete dostali v družstve domácich príležitosť aj hráči z lavičky, ale na zvrat v stretnutí už hráči Prešova recept nenašli

a pripísali si na konto prvú prehru.

Fotky zo zápasu nájdete vo Fotogalérii

Myjava – Prievidza 3:1 (12,16,-19,22)

Prvé dva sety sa vďaka dobrému podaniu vyvíjali jednoznačne pre domácich. Hostia sa trápili na prihrávke a následne aj v útoku. Do tretieho setu vstúpili hostia odvážnejšie vo všetkých činnostiach, čo prinieslo ovocie v podobe víťazstva 25:19. Do štvrtého setu už vstúpili domáci opäť koncentrovane a od úvodu sa ostali do vedenia, ktoré udržali až do konca setu.

Májek (Myjava): Prvé dva sety sme hrali veľmi dobre, v treťom sete sme si to stratou koncentrácie trošku skomplikovali. Vo štvrtom sete sme sa vrátili k našej hre a dotiahli sme to do víťazného konca.

Hiadlovský  (Prievidza): Podobne ako v Nitre, aj dnes sme sa prvé dva sety trápili na prihrávke. V treťom sete sme prihrávku a následne aj útok zlepšili a proti favoritovi uhrali set, ktorí v je v momentálnej situácii pre nás veľmi cenný.

Komárno – Myjava 0:3 (-15,-22,-19)

Základná zostava Myjava: Halaj, Kriško, Pělucha, Leškanič, Mračko, Durec, libero Pipa

(Barbierik, Gálik, Horník)

Myjavčania začali nový ročník Extraligy na pôde nováčika z Komárna. V búrlivej atmosfére nepustili v prvom sete vďaka dobrému podaniu domácich takmer k ničomu. V druhom sete sa obraz hry výrazne zmenil. Domáci sa zbavili trémy a od začiatku neustále viedli.

Myjavčania znervózneli a začali robiť chyby vo všetkých činnostiach. Komárno sa dostalo do vedenia 22:18, keď na podanie prišiel Kriško a sériou priamych bodov otočil stav na 22:25.

V treťom sete urobili domáci zmeny v zostave, ale Myjavčania si od začiatku udržiavali náskok, ktorý udržali až do konca stretnutia.