top of page

VK Prievidza - Spartak VKP Myjava 2:3 (13, -13, -21, 23, -8)

Prievidza: Sládeček 4, Pinerua 22, Michalec 5, Šimko 6, Kubš 14, Hrušík 12, libero Varga (Povrazník 1, Frajt 0). Tréner: I. Hiadlovský.
Myjava: Martin Mikula 9, Lech 2, Hinduliak 11, Kriško 15, Mračko 9, Pělucha 7, libero Pipa (Halaj 0, Durec 0, Horník 0). Tréner: M. Májek.

 

Prvý pohárový zápas vybojovala vo svoj prospech Myjava. Po prekvapujúco jednoznačne  vyhratom prvom sete Prievidza ľahko prehrala druhý rovnakým pomerom bodov a až potom začal boj o každú loptu. Výpadky v hre domácich hlavne na prihrávke  pomáhali rozvážnejšie hrajúcim hosťom, ktorí zaslúžene vyhrali.

 

Ivan Hiadlovský, tréner Prievidze: "Zápas ťažký pre obidve strany, rozhodovala hlavne prihrávka v ktorej sme boli dnes slabší. Od toho sa odvíjala ďalšia herná činnosť. Gratulujem súperom a za týždeň sa posnažíme lepšie sa pripraviť, aby sme  dosiahli to čo chceme."

Martin Májek, tréner Myjavy: "Tento zápas bol divný od začiatku, v prvom sete sme neboli úplne koncentrovaní, na šťastie to isté postihlo domácich v druhom sete , normálny volejbal sa začal hrať v treťom sete. Začali sme hrať v obrane  to, čo sme si predsavzali. Náš výkon bol dobrý a  v T-brejku sme zaslúžene vyhrali."

Zlín - Myjava 1:3 (20,-23,-24,-19)

Základná zostava Myjava: Mikula, Horník, Pělucha, Leškanič, Mračko, Durec, libero Pipa ( Kriško, Lech, Vydarený )

Družstvo mužov VKP Myjava zakončilo sériu prípravných stretnutí na palubovke vedúceho družstva českej Extraligy. Domáci Zlín nastúpil bez dvoch reprezentantov – bratov Bartošovcov, ktorí si plnia povinnosti v národnom družstve. V stretnutí o víťazovi rozhodla najmä kvalita podania, ktorá s výnimkou prvého setu bola vyššia na strane Myjavčanov. Darilo sa im aj v obrannej činnosti a tak zaznamenali cenné víťazstvo.

Spartak VKP Myjava - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (21, 25, 18)

Myjava: Martin Mikula 6, Lech 7, Hinduliak 8, Kriško 12, Mračko 15, Pělucha 9, libero Vydarený (Leškanič 0,Halaj 0, Horník 0). Tréner: M. Májek.

Nitra: Porubský 7, Sťahuliak 12, Kempa 9, Marciš 4, Galandák 7, Hoďák 5, libero Turis (Ludha 1, Petrík 0,Mikušovič 0). Tréner: D. Oravec.

V stretnutí, v ktorom išlo hosťom o potvrdenie postupu do skupiny o 1.-6. miesto, začali lepšie domáci, ktorí si hneď od začiatku vytvorili niekoľkobodový náskok a doviedli set do víťazného konca. Do druhého setu nastúpili lepšie hostia. V podstate celý set si udržiavali vedenie, ale v dramatickej koncovke sa presadili domáci. V treťom sete už hostia nedokázali nájsť recept na hru domácich a tak Myjava dotiahla stretnutie do víťazného konca.

Martin Májek, tréner Myjavy: "Dnešné stretnutie sme okrem druhého setu, kde sme sa trochu potrápili na prihrávke, mali v podstate pod kontrolou. Aj v prvom aj v treťom sete sme si od začiatku dokázali vytvoriť náskok, pri ktorom sme už dokázali sety dotiahnuť bez väčších problémov do konca."

Daniel Oravec, tréner Nitry: "Prišli sme dnes skúsiť vybojovať dôležité body pre postup do prvej šestky. V prvých dvoch setoch sme boli domácim minimálne vyrovnaným súperom, bohužiaľ sme sa dopustili množstva vlastných chýb a tak sa vyhrať nedá.

Prípravne stretnutia v Czestochowej

Obdobie medzi sviatkami využili myjavský volejbalisti na odohratie dvoch prípravných stretnutí v Poľsku. Za súperom vycestovali do Czestochowej, kde sa stretli s miestnym AZS Czestochowa. Domáci tím je momentálne na 10.mieste jednej z najlepších európskych líg – poľskej Plus ligy, V sezóne 2012 sa stal víťazom Challenge Cupu. Obe prípravné stretnutia sa hrali na 4 hrané sety + tie-break. Prvé stretnutie sa odohralo v novej športovej hale s kapacitou 7000 divákov, druhé v starej menšej hale pre 3000 divákov. Napriek dvom prehrám bol tento výjazd veľmi dobrou previerkou pred začiatkom druhej časti Extraligy. Hráči mali možnosť hrať s výborným súperom a každý vyhratý set v takýchto stretnutiach je veľmi cenný.

28.12.2013 18.00 hod.

AZS Czestochowa – Myjava 3:0 doplnkové sety 1:1 (25:23,25:16,25:20 a 19:25,15:12)

Základná zostava Myjava: Halaj, Kriško, Pělucha, Leškanič, Mračko, Hinduliak, libero Vydarený ( Horník, Durec, Lech )

29.12.2013 16.00 hod.

AZS Czestochowa – Myjava 3:0 doplnkové sety 0:2 (26:24,25:21,25:19 a 21:25,10:15)

Základná zostava Myjava: Halaj, Kriško, Pělucha, Lech, Horník, Hinduliak, libero Vydarený ( Durec, Mračko )

COP Trenčín - Spartak VKP Myjava 1:3 (23, -16, -23, -26)

Hostia potvrdili úlohu favorita, aj keď dva sety sa skončili v koncovke a bojovní trenčianski mladíci ich potrápili. Domáci nastúpili v treťom zápase po sebe bez univerzála Šimona Krajčoviča, ktorý je po operácii krčných madlí. V drese Myjavy debutoval poľský univerzál Jaroslaw Lech, ktorý prišiel na Kopanice zo skrachovaného Volley

Teamu. V premiére zaznamenal 13 bodov. Darilo sa obom smečiarom hostí Tomášovi Kriškovi (20 bodov) a Dominikovi Mračkovi (21 bodov).

 

Miroslav Palgut, tréner Trenčína: "Odohrali sme pekný bojovný zápas. Hlavne v prvom sete sme veľmi dobre prihrávali a vo všetkých činnostiach sme boli lepší ako súper. V druhom sete sme sa bohužiaľ nevedeli vyrovnať s dobrým servisom súpera a jasne sme ho prehrali. Tretí set sme zle začali, v koncovke sme sa síce dotiahli, ale už sa nám to nepodarilo otočiť. V štvrtom sete sme išli bod po bode do koncovky, ale v závere nám chýbali skúsenosti a rozvaha a preto sme prehrali. Napriek tomu sme urobili menej chýb v útoku ako skúsenejší súper. Odohrali sme veľmi dobré dva sety a s nimi som spokojný."

Martin Májek, tréner Myjavy: "Prišli sme do Trenčína s tým, že potrebujeme získať tri body. Bolo to pre nás špecifické, pretože sme prvýkrát hrali s novým univerzálom, ktorého sme chceli vyskúšať. Trochu to na našej hre bolo v prvom sete poznať. V druhom sme sa už dostali k našej hre a nebyť niekoľkých zaváhaní, ktoré viedli k dramatickým koncovkám, tak to mohlo byť omnoho pokojnejšie."

VKM Stará Ľubovňa - Spartak VKP Myjava 1:3 (-10, 21, -13, -9)

Domáci tím nastúpil s dvomi novými posilami a Volley Teamu Mateuszom Medzykom a Milanom Hriňákom. Chlapci však dlho netrénovali a na ich výkone to bolo poznať. Súper začal suverénne, ťažil hlavne z výborného podania, s čím sa domáci nevedeli vysporiadať. Dokázali súperovi vzdorovať ešte v druhom sete, ktorý vyhrali. V ďalšom priebehu hry Myjavčania opäť dominovali, boli lepší vo všetkých činnostiach a pohodlne zvíťazili.

VK Prievidza - Spartak VKP Myjava 3:1 (23, 15, -16, 20)

Prievidza: Sládeček 5, Pinerua 21, Povrazník 7, Michalec 7, Šimko 7, Hrušík 15, liberá Hraňo a Varga (Frajt 0). Tréner: I. Hiadlovský.

Myjava: Halaj 0, Barbierik 11, Kriško 17, Mračko 3, Durec 7, Pělucha 5, libero Pipa (Horník 9,Martin Mikula 4). Tréner: M. Májek.

 

V Prievidzi videlo opäť väčšie množstvo divákov výborný volejbal, predovšetkým v podaní domácich. O víťazovi rozhodlo lepšie podanie a aj netradične bloky hráčov VK. Celý zápas s výnimkou tretieho setu patril domácim, Favorizovaní hráči Myjavy sa nedostali ku svojej hre.

 

Ivan Hiadlovský, tréner Prievidze: "Maximálna spokojnosť s dosiahnutým výsledkom, ktorý nás posúva v tabuľke vyššie. Všetko začína od dobrého podania a to a hlavne nástup Myjavy v treťom sete sme zvládli, nepoložilo nás to, gratulujem našim chlapcom."

Martin Májek, tréner Myjavy: "Vedeli sme že Prievidza sa výrazne posilnila a v posledných zápasoch predviedla zlepšenú hru, čo aj doma dokázala. Zatlačila nás podaním, my sme nehrali dobre,nedodržali taktické plány."

Myjava – Komárno 3:1 (23,16,-27,17)

Myjava: Halaj, Kriško, Pělucha, Barbierik, Mračko, Hinduliak, libero Pipa ( Mikula, Horník, Durec )

Komárno: Tomášik, Demeter, Czápa, Demčák, Kišš, Zápala , libero Németh a Čech ( Vavřinec, Németh)

V stretnutí, ktoré sa hralo v bratislavskom PKO videli diváci zaujímavý volejbal. V prvom sete po dobrom nástupe Myjavčania poľavili ale v koncovke si víťazstvo v sete si postrážili. Priebeh druhého setu bol jednoznačný v prospech domácich. V treťom sete hostia ožili a vďaka odvážnemu útoku ho v koncovke vyhrali. Štvrtý set mali však už od začiatku plne pod kontrolou domáci.

 

Májek (Myjava): Po zvládnutej koncovke v prvom a hladkom víťazstve v druhom sete sme dovolili hosťom aby sa v treťom sete dostali do hry a tým sme si zápas skomplikovali. Vo štvrtom sete sa sme od začiatku získali rozhodujúci náskok a ten udržali až do konca.

Németh (Komárno): Dva sety sme boli favoritovi zdatným súperom, v ďalších dvoch sme sa nedokázali vysporiadať s kvalitným podaním domácich.

 

VK Ekonóm SPU Nitra - Spartak VKP Myjava 2:3 (-22, 21, 22, -22, -11)

Daniel Oravec, tréner Nitry: "Hrali sme proti vedúcemu tímu súťaže, ten 8-ročný skúsenostný rozdiel bolo vidno. Hrali sme s ním však pomerne vyrovnanú partiu. Prvý set sme "vďaka" našim chybám prehrali, druhý a tretí sme zabojovali a dostali sa do vedenia hry. V posledných dvoch setoch sa už opäť ukázala zrelosť súpera, ktorý aj vyhral. Bol to naozaj veľmi pekný volejbal, na ktorý sa vždy rado pozerá."

Jaroslav Petrucha, športový riaditeľ Myjavy: "Pre nás to bolo veľmi ťažký zápas, domáci celok bol na nás dobre pripravený. Mali kvalitný sevis a veľkú bojovnosť. Ale naša kvalita sa nakoniec prejavila a zápas sme doviedli do víťazného konca."

 

bottom of page