top of page
Search
Writer's picturevolejbalmyjava

EXTRALIGA MUŽI VO VOLEJBALE – 17. kolo:VK SPARTAK KOMÁRNO - TJ SPARTAK MYJAVA 3:0 (23, 17, 19)

EXTRALIGA MUŽI VO VOLEJBALE – 17. kolo:

VK SPARTAK KOMÁRNO - TJ SPARTAK MYJAVA 3:0 (23, 17, 19)

Zápas trval: 71 minút, rozhodovali: Královič a Sarka, 310 divákov.

Komárno: Rak 12, Rehák 19, Hinduliak 6, Sládeček 1, Forro 3, Kubš 15, liber Haban (Santa 0). Tréner: R. Pělucha. Myjava: Watzka 14, Polák 2, J. Petráš 9, Pokopec 4, Mich. Zeman 7, Valo 1, libero M. Vitko (Jalovecký 0, Viskup 0, Konc 1). Tréner: M. Pipa.

MVP: Igor Rehák (Komárno)

Komárno začalo svižne a pri stave 5:1 si hosťujúci tréner bral oddychový čas. Myjavčania sa potom zmobilizovali a vyrovnali na 9:9, neskôr to bolo Komárno, ktoré doťahovalo bodový náskok súpera. Myjava viedla 17:15 a aj 18:16, no prišiel veľký komárňanský obrat na 20:16 v doslova hodine dvanástej. V samotnom závere setu bol stav ešte vyrovnaný 22:22, ale hru nervov lepšie zvládli domáci a uchmatli tak prvý set.

Hostia poučení zo zlého nástupu do prvého setu viedli 2:0, ale Komárno dokázalo včas odpovedať na 5:3 v jeho prospech. Domáci si v prvej polovici setu udržovali mierny náskok a nedovolili súperovi ani len vyrovnať. Myjava síce znížila na 15:13, Komárno v správnej chvíli odskočilo na bezpečných 21:15 a potom už nemalo problém získať aj druhý set vo svoj prospech.

Na začiatku tretieho setu veru nebolo badať, že by hostia zložili zbrane. Viedli rýchlo 3:0 a až do stavu 10:8 pre Myjavu ťahalo Komárno za kratší koniec. Prišli však opätovné chyby zo strany hostí, čo Komárno využilo na obrat v pomere 12:11. Hostia sa však nechceli vzdať, stav bol 16:15 a vo finiši aj 19:17, no domáci umnou hrou zvýšili na 22:17 a už sa len čakalo na komárňanský mečbal, ktorý onedlho prišiel a hneď prvý bol aj využitý. Komárno tak vrátilo Myjavčanom pre hru v rovnakom pomere, akú utŕžilo na Kopaniciach.

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Z našej strany sme urobili strašne veľa nevynútených chýb. S takýmto výkonom sa určite vyhrávať nedá. Ešte stále hľadám slová na tento výkon, no prvý set bol zrejme rozhodujúci. Tam sme vyhrávali 18:16, potom sa to zlomilo na veciach, ktoré do volejbalu vôbec nepatria. Toľkokrát, čo sme boli v sieti, myslím si, že sme si to vyčerpali na celú sezónu, teda aspoň dúfam. Tým pádom sme súperovi darovali víťazstvo a chcel by som sa ospravedlniť našim divákom, verím, že už v najbližšom zápase odčiníme túto prehru."

Najbližší domáci zápas v rámci Slovenského pohára odohráme v stredu 16.1.2019 o 18.30. Našim súperom bude VKP Nitra.

Najbližší domáci extraligový zápas odohráme v sobotu 19.1.2019 o 18.00 hod. Súperom bude Slávia Svidník.