top of page
Search

EXTRALIGA MUŽI VO VOLEJBALE – 13. kolo:Prekvapenie sa udialo v Prešove

EXTRALIGA MUŽI VO VOLEJBALE – 13. kolo:

Prekvapenie sa udialo v Prešove, kde domácim VK MIRAD PU nestačil na Myjavu (1:3) a zaznamenal vôbec prvú domácu prehru v siedmom zápase. Šarišania vyhrali prvý set 25:19, ale v ďalšom priebehu ťahali za kratší koniec. Myjava, aj so skúseným nahrávačom Jurajom Zaťkom, ktorý sa stal MVP duelu, bola v ďalšom priebehu lepšia a zaslúžene vyhrala. Kopaničiari tak vrátili Prešovu prehru 1:3 z domácej palubovky. Prešov prehral doma prvýkrát od 14. apríla, kedy podľahol Svidníku v rozhodujúcom zápase o bronz 2017-18. Prešovu nestačilo ani 21 bodov (2 esá, 1 blok) kapitána Martina Sopka st., za Myjavu bodovali najviac Jakub Petráš (19) a Patrik Pokopec (15).

VK MIRAD PU PREŠOV - TJ SPARTAK MYJAVA 1:3 (19, -20, -16, -23)

Zápas trval 117 minút, rozhodovali: Niklová a Malík, 197 divákov

Prešov: Hudák 14, Červeň 5, Jurko 0, M. Sopko st. 21, Mikovčík 11, Bogdanovič 13, libero T. Lampart (Faron 3, Pavlinský 0, Rajduga 0, Timko 0). Tréner: E. Digaňa. Myjava: Pollák 9, J. Petráš 19, Pokopec 15, Mich. Zeman 7, Zaťko 3, Watzka 13, libero M. Vitko (Jalovecký 1, Konc 0). Tréner: M. Pipa.

MVP: Juraj Zaťko (Myjava)

Do úvodu zápasu vstúpili lepšie hráči TJ Spartak Myjava. Počiatočné vedenie však stratili a v polovici setu už viedli domáci. Myjavčania kvalitným podaním zrovnali na 19:19, ale od postavenia so servisom blokára Michala Červeňa už na strane hostí žiaden ďalší bod nepribudol. Set ukončilo eso domácich, priamo z podania.

V druhom sete ťahali domáci od začiatku za kratší koniec. Hostia výborne útočili i blokovali. Prešovčania skóre len doťahovali. Nepomohlo ani striedanie, počas ktorého sa na ihrisko dostal blokár Matej Faron. Po výsledku 20:25 bolo zrovnané na 1:1.

Vyrovnanie výrazne nabudilo hernú náladu Myjavčanov. V treťom sete mali ešte výraznejšie navrch. Na kvalitné útoky Petráša i Pokopca úspešne nahrával slovenský reprezentant a hráč zápasu Juraj Zaťko. Prešovčania sa trápili na servise i v útoku. Tréner Digaňa sa snažil spestriť hru striedaním. Do hry vstúpili Kamil Pavlinský a Alex Timko. Vývoj stretnutia naklonili na svoju stranu hostia po zisku tretieho dejstva rozdielom 16:25.

Domáci, ako papierový favorit zápasu, statočne zabojovali o tajbrejk vo štvrtom sete, ale ani 21 bodov z ruky kapitána Martina Sopka nestačilo na dobre rozbehnutých hostí. Set i zápas ukončilo najtesnejšie možné skóre setu 23:25.

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Podali sme maximálne koncentrovaný a kvalitný výkon. Som hrdý na svojich chlapcov."

Najbližší domáci zápas odohráme v piatok 7.12.2018 o 18.30 hod. proti Zvolenu.