top of page
Search

EXTRALIGA MUŽI VO VOLEJBALE – 18. kolo

EXTRALIGA MUŽI VO VOLEJBALE – 18. kolo:

V tomto poslednom kole základnej časti extraligy mužov sa rozhodovalo, ktoré družstvá budú hrať v nástavbe v skupine o 1.-4. miesto a ktoré o 5.-10. miesto.

Miestenku do skupiny 1.-4. si okrem Prievidze, Košíc a Nitry vybojovali napokon aj volejbalisti Prešova, keď v poslednom kole predbehli v tabuľke Svidník. Šarišania zdolali doma Komárno 3:0, Svidník zaváhal v Myjave a po prehre 1:3 klesol na piatu priečku.

V skupine 5.-10. sa predstavia Svidník, Myjava, Komárno, Trenčín, Zvolen a Stará Ľubovňa, ktorá v základnej časti nezískala ani jeden bod a vyhrala len dva sety.

TJ SPARTAK MYJAVA - TJ SlÁVIA SVIDNÍK 3:1 (28, -22, 23, 18) Zápas trval: 111 minút, rozhodovali: Tiršel a Moravčík, 230 divákov.

Myjava: Valo 3, Watzka 4, Pollák 4, J. Petráš 27, Pokopec 13, Mich. Zeman 8, libero M. Vitko (Jalovecký 0, Konc 12, Viskup 2). Tréner: M. Pipa. Svidník: J. Hriňák 4, Ščerba 13, Majcher 7, Pietrzak 18, Ciupa 18, Matušovský 9, liberá S. Paňko a Kalužný (Suchanič 2, Oleárnik 0, Markovič 1). Tréner: P. Tholt.

MVP: Jakub Petráš (Myjava)

Stretnutie na Myjave bolo veľmi dôležité pre vývoj tabuľky. Víťazstvo by Svidník posunulo do skupiny o 1.-4. miesto a prehra do skupiny 5.-10. Od začiatku to bol veľmi vyrovnaný zápas. Bojovný s dobrým nasadením a emóciami. Prvý set vo vyrovnanej koncovke zvládli domáci. Druhý set kontrolovali hostia a tak bolo 1:1. V treťom sete sa rozhodlo vo vyrovnanej koncovke, Myjava vyhrala 25:23 a ujala sa vedenia 2:1. Vo štvrtom sete domáci od začiatku viedli a súpera nepustili k možnej dramatizácii setu a zápasu. Myjava posledný set vyhrala v pomere 25:18 a tým celé stretnutie 3:1.

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Podali sme bojovný a kolektívny výkon. Prvé tri sety boli veľmi vyrovnané, vo štvrtom sete už sme hru ovládli a dal som aj priestor menej vyťaženým hráčom. Dnes nám svojim príchodom na ihrisko pomohol Matúš Konc. Výkon nebol bez chýb, ale teším sa z víťazstva."

Ďalšie zápasy 18. kola extraligy mužov:

VK PRIEVIDZA - VK KDS ŠPORT KOŠICE 1:3 (13, -16, -19, -21)

VK MIRAD PU PREŠOV - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:0 (16, 23, 23)

VKM STARÁ ĽUBOVŇA - VKP BYSTRINA SPU NITRA 0:3 (-12, -22, -18)

MVK ZVOLEN - COP TRENČÍN 2:3 (18, 28, -23, -22, -8)

Juniorky TJ Spartak Myjava odohrali dva zápasy v Prievidzi v rámci 2. ligy junioriek.

VK Prievidza - TJ Spartak Myjava 3:2, 3:0.

(v súťaži sú naše juniorky na 1. mieste s bilanciou 10 víťazstiev a dve prehry)