top of page
Search
Writer's picturevolejbalmyjava

Postup do semifinále sa nám podaril!! cez prievidzu sme prešli hladko 3:0 na zápasy!!

Štvrťfinále play-off extraligy mužov 2020-21 - 1. zápas 10.2.2021:

TJ SPARTAK MYJAVA - VK OSMOS PRIEVIDZA 3:0 (13, 24, 18)  - stav série 1:0

Rozhodovali: Čuntala a Malík, bez divákov.

Myjava: Valo 1, Pokopec 13, Michal Zeman 12, Konc 12, Watzka 9, Ludha 11, liberá Ochodnický a S. Paňko (Barták 0, Viskup 0, Šíma 1, Š. Rzyman 1). Tréner: M. Pipa.

Prievidza: Brzáč 0, J. Hukel 10, Fejt 2, Javorčík 13, Čmirjov 1, Šimko 6, libero Čavojský (Badáň 0, Štepánek 0, Kilian 5, P. Kudra 1, R. Chudík 0). Tréner: R. Chudík.

Hráči zápasu: Michal Zeman (Myjava) - Patrik Kudra (Prievidza)

Štvrťfinále play-off extraligy mužov 2020-21 - 2. zápas 12.2.2021:

VK OSMOS PRIEVIDZA - TJ SPARTAK MYJAVA 0:3 (-17, -18, -23) - stav série 0:2

Rozhodovali: Niklová a Andrejčák, bez divákov.

Prievidza: Šimko 8, P. Kudra 3, Javorčík 7, Fejt 6, J. Hukel 9, Čmirjov 6, libero Hraňo (Kilian 6, R. Chudík 0, F. Štepánek 0, Brzáč 0, Jánoš 0). Tréner: R. Chudík.

Myjava: Watzka 8, Ludha 10, Barták 4, Pokopec 11, Michal Zeman 4, Konc 10, liberá Ochodnický a S. Paňko (Viskup 2, Valo 0). Tréner: M. Pipa.

Hráči zápasu: Milan Javorčík (Prievidza) - Samuel Paňko (Myjava)

Štvrťfinále play-off extraligy mužov 2020-21 - 3. zápas 17.2.2021:

TJ SPARTAK MYJAVA (2.) - VK OSMOS PRIEVIDZA (7.) 3:0 (17, 18, 20) - výsledok série 3:0, do semifinále postúpila Myjava

Rozhodovali: Sarka a Moravčík, bez divákov

Myjava: Konc 3, Watzka 15, Ludha 3, Barták 2, Pokopec 5, M. Zeman 6, liberá Ochodnický a S. Paňko (Šíma 0, Viskup 12, Pollák 3, Valo 1, Š. Rzyman 0, O. Zeman 1). Tréner: M. Pipa.

Prievidza: P. Kudra 0, Javorčík 5, Štepánek 3, Čmirjov 6, J. Hukel 7, Fejt 5, libero Hraňo (Čavojský 2, Kilian 5, Gombarčík 0, Jánoš 1). Tréner: R. Chudík.

Hráči zápasu: Erik Watzka (Myjava) - Andrij Čmirjov (Prievidza)

Priebeh: Myjava potvrdila rolu favorita. V každom sete si vypracovala veľký náskok a kontrolovala priebeh. Hostia až v treťom sete "vyšli" aspoň na 20 bodov, ale v zápase nemali nárok a Myjava si bez straty setu v celej sérii vybojovala účasť medzi kvartetom najlepších.

Zaujímavosti: Do semifinále postúpila Myjava prvýkrát po siedmich rokoch. V sezóne 2013-14 prehral Spartak v semifinále so Svidníkom 0:3 na zápasy, ale potom zdolal v sérii Prešov 3:0 a získal bronz. Zo súčasného tímu bolo pri tom libero Ľuboš Ochodnický, ako aj súčasný kormidelník Myjavy Martin Pipa, ktorý vtedy ešte aktívne hral na poste libera. Trénerom tímu bol Martin Májek. Hostia prišli iba s jedným blokárom (Fejtom), a tak si na tomto poste netradične zahral mladý Filip Štepánek. V semifinále sa

Myjava stretne s víťazom série VKP - Košice. Dvojnásobný majster z Prievidze sa do semifinále nedostal prvýkrát od sezóny 2015-16.

Lídri: Smečiar Myjavy Erik Watzka zaznamenal 15 bodov, z toho 5 blokov. Univerzál Tobias Viskup, ktorý v prvom sete nahradil Matúša Konca, si pripísal 12 bodov (2 esá, 1 blok). Za hostí mal 7 bodov Jakub Hukel, tri bloky zaznamenal Viliam Fejt.

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Dnešný zápas sme zvládli s prehľadom. Víťazstvo v zápase aj štvrťfinálovej sérii je zaslúžené. Od zajtra sa pripravujeme na súboje v semifinále play-off, kam sme sa prebojovali po siedmich rokov."

Rostislav Chudík, tréner Prievidze: "Gratulujem súperovi k postupu. Je to mladé družstvo a nech rozvíria slovenské volejbalové vody."

Dominik Valo, nahrávač Myjavy: "Úspešne sme zvládli štvrťfinálovú sériu, za čo sme vďační. Musíme ďalej dobre pracovať a pripraviť sa na semifinálové boje."